Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. februára 2018

Daňový bonus nebude odstupňovaný podľa počtu detíNa archívnej snímke Anna Verešová.Zdieľať
Na archívnej snímke Anna Verešová. Foto: TASR/Jakub Kotian
Bratislava 13. februára (TASR) - Poslanci hnutia OĽaNO neuspeli s novelou zákona o dani z príjmov, v ktorej navrhovali odstupňovanie daňového bonusu podľa toho, či má pracujúci rodič - daňovník jedno, dve alebo tri a viac detí. Parlament počas utorkového hlasovania ich návrh odmietol.


Podľa poslankyne OĽaNO Anny Verešovej má v súčasnosti v porovnaní s krajinami V4 už iba Slovensko na každé dieťa rovnaký daňový bonus v sume 21,56 eur mesačne, teda približne 260 eur ročne. "Daňový bonus na deti, teda daňové zvýhodnenie pre pracujúcich rodičov sa na Slovensku v tomto roku zvýšil iba o 1,80 eura oproti rokom 2013-2017," upozornila Verešová.

Poslanci OĽaNO podľa vzoru krajín V4 navrhovali, aby aj na Slovensku bol daňový bonus "odstupňovaný" podľa počtu detí. "Konkrétne vyjadrené v číslach by to znamenalo, že rodič - daňovník by si mohol uplatniť daňový bonus 21,56 eura mesačne na prvé dieťa, avšak na druhé dieťa by to bolo už 43 eur mesačne a skoro 65 eur mesačne na tretie dieťa. To znamená, že pri troch deťoch by si rodič mohol znížiť daň z príjmov o skoro 130 eur mesačne," priblížila Verešová s tým, že v porovnaní so súčasným stavom by to predstavovalo dvakrát viac.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Automobilová skupina BMW Group zaznamenala v januári rast predaja
<< predchádzajúci článok
Poslanci budú hovoriť o údajnom zneužívaní VOS v prospech SaS za Galka

Daňový bonus nebude odstupňovaný podľa počtu detí - diskusné fórum čitateľov