19. januára 2009

Demitra opäť zranený

Pravý krídelník klubu zámorskej hokejovej NHL Vancouver Canucks Pavol Demitra nedohral nedeľňajší zápas s Columbusom pre zranenie slabín. Tridsaťštyriročný rodák z Dubnice odišiel počas tretej ...

VANCOUVER 19. januára (WEBNOVINY) - Pravý krídelník klubu zámorskej hokejovej NHL Vancouver Canucks Pavol Demitra nedohral nedeľňajší zápas s Columbusom pre zranenie slabín. Tridsaťštyriročný rodák z Dubnice odišiel počas tretej tretiny do šatne a na ľad sa už nevrátil. V dueli odohral v prvom útoku s Matsom Sundinom 10 minút a 44 sekúnd, zaznamenal jednu asistenciu. Okrem straty Pavla Demitru v domácom zápase s Columbusom môže Vancouver mrzieť prehra po predĺžení 5:6, ktorá bola už siedmou v rade na vlastnom ľade. Vancouver tím stanovil nový negatívny rekord, keď predtým prehral šesťkrát doma v sérii na prelome rokov 1970/71 a v roku 1978. Pavol Demitra má v 37 zápasoch tejto sezóny na konte 13 gólov a 12 asistencií. Pre zranenie rebra chýbal svojmu klubu od 19. októbra do 15. novembra 2008 v 10 zápasoch. Či slovenský útočník nastúpi v utorňajšom zápase proti San Jose Sharks, nie je v tejto chvíli jasné.

Slovenský útočník Miroslav Šatan sa v nedeľňajšom stretnutí zámorskej hokejovej NHL podieľal asistenciou na víťazstve Pittsburgh Penguins 3:0 nad New York Rangers. Topoľčiansky rodák dosiahol sedemnástou prihrávkou na gól svoj jubilejný 30. bod do tabuľky produktivity v tejto sezóne. Šatan asistoval v 16. min na presný zásah Kennedymu. Rangers síce boli strelecky aktívnejším tímom, ale Marc-Andre Fleury dosiahol svoj druhý shutout v tomto ročníku: kryl 33 pokusov hostí. Do zostavy "tučniakov" sa po párdňovej pauze zavinenej zranením vrátil kapitán Sidney Crosby a počas dvadsiatich minút na ľade sa prezentoval len vylúčením za potýčku s Coltonom Orrom a štyrmi strelami.

Na triumfe Colorada 6:2 nad Calgary sa podieľali aj Marek Svatoš a Peter Budaj. Prvý spomenutý otváral v 17. min skóre, druhý zlikvidoval v bránke 39 zo 41 striel Flames a bol vyhlásený za tretiu hviezdu duelu. Kuriozitou bolo, že v drese "Lavíny" zaznamenali svoj 300. gól v profilige Milan Hejduk i Ryan Smyth, čo sa naposledy stalo 26. februára 1983 (Danny Gare a Ivan Boldirev za Detroit proti New York Islanders).

Radosť Pavla Demitru z efektívnej prihrávky napokon okresala domáca prehra Vancouveru s Columbusom 5:6 po samostatných nájazdoch. Žiaril Rick Nash s bilanciou 1+2 i gólom v nájazde. Obranca Ľubomír Višňovský sa jednou asistenciou pričinil o úspech Edmontonu proti Phoenixu (6:3). Hetrikom sa v tomto zápase blysol Ethan Moreau.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Pittsburgh - New York Rangers 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) - Miroslav Šatan (Pittsburgh) 0+1

Colorado - Calgary 6:2 (2:0, 2:1, 2:1) - Marek Svatoš 1+0, brankár Peter Budaj (obaja Colorado) odchytal celé stretnutie, mal 39 úspešných zákrokov (efektivita 95,12%) a bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu

Vancouver - Columbus 5:6 po sam. nájazdoch (1:1, 2:2, 2:2 - 0:0, 0:1) - Pavol Demitra (Vancouver) 0+1

Edmonton - Phoenix 6:3 (3:1, 1:2, 2:0) - Ľubomír Višňovský (Edmonton) 0+1