Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. decembra 2018

Demonštranti v Maďarsku prerazili policajný kordónMaďarská polícia zastavila dav niekoľkých tisícov Maďarov, ktorý sa pokúšal v Budapešti dostať na uzatvorené Kossuthovo námestie pred budovou parlamentu 8. decembra 2018 v Budapešti. Demonštranti sa predtým zúčastnili na ...Zdieľať
Maďarská polícia zastavila dav niekoľkých tisícov Maďarov, ktorý sa pokúšal v Budapešti dostať na uzatvorené Kossuthovo námestie pred budovou parlamentu 8. decembra 2018 v Budapešti. Demonštranti sa predtým zúčastnili na ohlásenom odborárskom proteste proti návrhu novely zákonníka práce. Foto: TASR/AP
Budapešť 8. decembra (TASR) - Demonštranti v Budapešti sa v sobotu popoludní vyše hodiny pokúšali preraziť policajný kordón, ktorý im bránil vo vstupe na uzatvorené Kossuthovo námestie pred budovu maďarského parlamentu. Po tlačenici a šarvátkach im policajti o 13.30 h ustúpili a vpustili ich na námestie, ale samotnú budovu parlamentu naďalej chránil kordón.


Podľa internetového vydania ľavicového denníka Népszava na "obsadenie" Kossuthovho námestia po oficiálnom ukončení ohláseného odborárskeho protestu proti návrhu novely zákonníka práce vyzval podpredseda Maďarskej socialistickej strany (MSZP) Imre Komjáthi.

Ľavicový politik sa pri potýčke demonštrantov s policajtmi ľahšie zranil.

Demonštráciu proti vládnej snahe presadiť novelu zákonníka práce s rozšírením rámca ročných nadčasov z terajších 250 na 400 hodín zorganizovalo Združenie maďarských odborárov (MSZSZ). Polícia ale neumožnila usporiadať protest na Kossuthovom námestí pred parlamentom s odvolaním sa na návštevu chránenej osoby, predsedu dolnej komory poľského parlamentu Mareka Kuchciňského.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šamorín otvoril klzisko pre verejnosť, školy ho môžu využiť bezplatne
<< predchádzajúci článok
Témou konferencie Kolos 2018 bol výskum premenných hviezd

Demonštranti v Maďarsku prerazili policajný kordón - diskusné fórum čitateľov