Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

04. septembra 2006

Deutsche Telekom posilnil pozíciu generálneho riaditeľaNajväčšia nemecká telekomunikačná skupina Deutsche Telekom zmenila štruktúru manažmentu, v rámci ktorej posilnila postavenie generálneho riaditeľa Kai-Uwe Rickeho. Dozorná rada spoločnosti ...Zdieľať

FRANKFURT 4. septembra (WEBNOVINY) - Najväčšia nemecká telekomunikačná skupina Deutsche Telekom zmenila štruktúru manažmentu, v rámci ktorej posilnila postavenie generálneho riaditeľa Kai-Uwe Rickeho. Dozorná rada spoločnosti rozhodla, že Ricke bude mať na starosti okrem vedenia značiek Deutsche Telekomu aj reklamný rozpočet koncernu, mediálne plánovanie a koordináciu mediálnych kampaní. Silnejšie postavenie získal tiež šéf divízie T-Systems Lothar Pauly, ktorý bude zodpovedný aj za siete, IT a nákupy. Dozorná rada ďalej vymenovala riaditeľa divízie T-Mobile René Obermanna do funkcie šéfa obchodnej siete v Nemecku. Prevádzkový manažment troch kľúčových divízií koncernu, T-Mobile, T-Com a T-Systems, zostáva nezmenený.

Ricke predstavil dozornej rade novú stratégiu, podľa ktorej sa chce Deutsche Telekom vypracovať na najväčšiu telekomunikačnú spoločnosť v Európe nielen podľa tržieb, ale aj z hľadiska zisku do konca tohto desaťročia. Spoločnosť by mala zlepšiť služby a produkty na domácom trhu a súčasne znižovať celkové náklady. Ricke tiež plánuje zvýšiť trhový podiel Deutsche Telekomu na ostatných európskych trhoch, obzvlášť vo východnej Európe. Strategický je podľa Rickeho podiel spoločnosti v USA, ktoré predstavujú štyrikrát väčší trh než Nemecko. Deutsche Telekom sa tiež plánuje zamerať na inovácie ako internetová televízia či bezdrôtový internet.

Vedenie Deutsche Telekomu sa dostalo pod tlak po zverejnení slabých hospodárskych výsledkov za druhý kvartál, kvôli ktorým koncern znížil ziskové prognózy na tento aj budúci rok. Odhad tohtoročného jadrového zisku znížila skupina až o 1 mld. eur na 19,7 mld. eur, pričom v roku 2007 odhaduje stagnáciu zisku.

Deutsche Telekom je na Slovensku zastúpený prostredníctvom dominantného operátora na trhu pevných liniek Slovak Telekom, v ktorom kontroluje 51-percentný podiel, a mobilného operátora T-Mobile Slovensko, 100-percentnej dcérskej spoločnosti Slovak Telekomu.

(1 EUR = 37,639 SKK)

SITA, Reuters,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Uvedenie nových produktov nüvi 310 deluxe a nüvi 360
<< predchádzajúci článok
V lesoch sa už začína jelenia ruja

Deutsche Telekom posilnil pozíciu generálneho riaditeľa - diskusné fórum čitateľov