Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

25. marca 2020

Divadlo Jonáša Záborského je tu pre ľudí aj v ťažkých časoch, na internete ponúka staršie inscenácieDivadlo Jonáša Záborského (DJZ) v Prešove začalo zverejňovať ponuku zo svojho divadelného archívu prostredníctvom internetu. Snaží sa tak vyjsť v ústrety ...Zdieľať
90696930_3150287114981933_7786363601240981504_n_00001 676x470 25.3.2020  - Divadlo Jonáša Záborského (DJZ) v Prešove začalo zverejňovať ponuku zo svojho divadelného archívu prostredníctvom internetu. Snaží sa tak vyjsť v ústrety priaznivcom kultúry, ktorí pre opatrenia proti šíreniu koronavírusu nemôžu v posledných týždňoch navštevovať divadelné predstavenia.


Ako agentúru SITA informovala námestníčka pre útvar prevádzky a marketingu DJZ Jana Dzurčaninová, divadlo je zatvorené od utorka 10. marca. Z dôvodu rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR v súvislosti s preventívnymi opatreniami týkajúcimi sa šírenia koronavírusu zrušilo až do odvolania všetky divadelné inscenácie.

Viac o téme: Koronavírus


„V tejto neľahkej situácii sa naše divadlo rozhodlo svojich verných divákov, divadelných nadšencov a ďalších priateľov divadla, ktorí si na divadlo doteraz nenašli čas, povzbudiť a pripomenúť sa značkou aj svojim umením a ponúknuť online divadelné predstavenia, ktoré už majú po derniére,“ uviedla Dzurčaninová.

Ako dodala, na divadelnom Youtube kanáli DJZ preto začali ponúkať predstavenia zo svojho divadelného archívu. Predstavenia potešia predovšetkým deti, ktoré si môžu pozrieť rozprávky Snehová kráľovná, Malá čarodejnica a Neobyčajné dobrodružstvá malého Buratina.

Z inscenácií divadlo sprístupnilo predstavenie Podivuhodný skon sedliaka Škorca a muzikál Sherlock Holmes. „V ďalších dňoch pribudnú do ponuky aj ďalšie divadelné predstavenie. Aj keď, žiaľ, nie všetky predstavenia môžeme z dôvodu autorských práv takto zverejniť,“ vysvetlila Dzurčaninová.


Zdroj: Webnoviny.sk - Divadlo Jonáša Záborského je tu pre ľudí aj v ťažkých časoch, na internete ponúka staršie inscenácie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V roku 1942 bol vypravený prvý transport slovenských Židov do vyhladzovacieho tábora v Osvienčime
<< predchádzajúci článok
Aplikácie Facebooku lámu rekordy, ale firma aj tak očakáva prepad digitálnej reklamy

Divadlo Jonáša Záborského je tu pre ľudí aj v ťažkých časoch, na internete ponúka staršie inscenácie - diskusné fórum čitateľov