Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Dlhová kríza

31. decembra 2012

Dlhová kríza má do konca ďaleko, tvrdí kancelárka MerkelováDlhová kríza v eurozóne má ďaleko do svojho konca, a to aj napriek tomu, že reformné opatrenia smerujúce ku koreňu problému prinášajú prvé ovocie. Vyhlásila to nemecká kancelárka ...Zdieľať
kriza BERLÍN 31. decembra (WEBNOVINY) - Dlhová kríza v eurozóne má ďaleko do svojho konca, a to aj napriek tomu, že reformné opatrenia smerujúce ku koreňu problému prinášajú prvé ovocie.


Vyhlásila to nemecká kancelárka Angela Merkelová. V rozhovore, ktorý bude odvysielaný v pondelok večer, Merkelová vyzvala nemeckých občanov, aby boli trpezlivejší, hoci dlhová kríza v eurozóne trvá už tri roky. "Reformy ktoré sme pripravili, začínajú mať dopad na ekonomiku. Napriek tomu musíme byť naďalej trpezliví. Dlhová kríza je ďaleko do svojho konca," uviedla Merkelová.

Nemecká kancelárka týmito vyhláseniami nepriamo poprela tvrdenia nemeckého ministra financií Wolfganga Schäubleho, ktorý vyhlásil, že najhoršia časť krízy sa už skončila. Eurozóna má najhoršiu časť tri roky trvajúcej dlhovej krízy za sebou a dobré správy prichádzajú aj z Grécka a druhej najväčšej ekonomiky menovej únie Francúzska, povedal Schäuble pre piatkové vydanie denníka Bild.

"Vláda v Aténach vie, že nemôže príliš zaťažovať ďalšie štáty eurozóny. Preto usilovne pracujú na reformách," povedal Schäuble. Dôvodom na optimizmus je podľa ministra aj odhodlanie k reformám vo Francúzsku. "Paríž si dobre uvedomuje, že každá krajina musí neustále reformovať, aby si udržala konkurencieschopnosť," konštatoval Schäuble.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenské banky prišli o zisky, do novembra padli o tretinu
<< predchádzajúci článok
Dojenie eurofondov zrýchlilo, dopravu rozhýbu aj na rok