Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Dlhová kríza

13. februára 2013

Nové peniaze môžu privolať krízu, tvrdí nemecký ministerAk najväčšie svetové ekonomiky neprestanú zaplavovať trhy novými peniazmi, hrozí návrat krízy, aká zasiahla globálnu ekonomiku v roku 2008, vyhlásil v stredu nemecký minister financií Wolfgang ...Zdieľať
peniaze euro FRANKFURT 13. februára (WEBNOVINY) - Ak najväčšie svetové ekonomiky neprestanú zaplavovať trhy novými peniazmi, hrozí návrat krízy, aká zasiahla globálnu ekonomiku v roku 2008, vyhlásil v stredu nemecký minister financií Wolfgang Schäuble.


Partnerom v USA chce Schäuble tento týždeň na ministerskej schôdzke skupiny G20 v Moskve odkázať, aby sa inšpirovali Európou.

"Poviem im: Keby ste len nasledovali príklad eurozóny... Udržateľný rast možno dosiahnuť iba na základe udržateľnej fiškálnej politiky," povedal minister na stretnutí svojej Kresťansko-demokratickej únie (CDU).

Ministerská schôdzka skupiny najdôležitejších svetových ekonomík G20 sa uskutoční v piatok a v sobotu. Rozhovorom v Moskve budú dominovať témy ako silné euro, stav globálneho menového systému a obavy z hroziacej "menovej vojny"

Radikálne kroky s cieľom oslabiť kurz svojej meny ohlásilo Japonsko. Obavy z príliš silného kurzu eura zaznievajú aj z Európy, osobitne z Francúzska.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslanci odklepli zrýchlenú novelu o obstarávaní
<< predchádzajúci článok
V Mali nastražili megabombu, zneškodnili ju vojaci