29. apríla 2009

Do 2. kola play-off aj Washington a Carolina

Poslednými dvoma účastníkmi 2. kola play-off kanadsko-americkej NHL sa stali Washington a Carolina. Obidva tímy uspeli v utorkových rozhodujúcich siedmych zápasoch a tešili sa z postupu do semifinále ...

NEW YORK 29. apríla (WEBNOVINY) - Poslednými dvoma účastníkmi 2. kola play-off kanadsko-americkej NHL sa stali Washington a Carolina. Obidva tímy uspeli v utorkových rozhodujúcich siedmych zápasoch a tešili sa z postupu do semifinále Východnej konferencie.

Washington zdolal New York Rangers na vlastnom ľade 2:1. "Caps" dokázali otočiť nepriaznivý stav série 1:3 s "jazdcami" na konečných 4:3 na zápasy. K úspechu Washingtonu prispel aj slovenský obranca Milan Jurčina, ktorý odohral takmer 22 minút, raz vystrelil na bránku súpera a pripísal si dva plusové body. Hostia viedli gólom Antropova, ale Siomin ešte v prvej tretine vyrovnal a "postupový" gól strelil v 56. min ruský veterán Sergej Fiodorov.

Hokejisti Caroliny fantasticky zvládli záver zápasu na ľade New Jersey a tešili sa v utorok, ale aj v celej sérii z triumfu 4:3. Za stavu 2:3 v čase 58:40 min dokázal vyrovnať Fín Jussi Jokinen a 32 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času o všetkom rozhodol Eric Staal.

Výsledky utorkových stretnutí 1. kola play off kanadsko-americkej NHL:

Východná konferencia:

Washington - New York Rangers 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) - konečný výsledok série: 4:3, do semifinále Východnej konferencie postúpil Washington

New Jersey - Carolina 3:4 (2:1, 1:1, 0:2) - konečný výsledok série: 3:4, do semifinále Východnej konferencie postúpila Carolina