Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

02. decembra 2018

Do bratislavskej ZOO zavíta Mikuláš, odmení zvieratá aj detiMikuláš v sprievode čerta a anjela.Zdieľať
Mikuláš v sprievode čerta a anjela. Foto: Nadácia Zentiva
 
Bratislava 2. decembra (TASR) – Do bratislavskej zoologickej záhrady (ZOO) zavítajú počas nedele Mikuláš, čert a anjel. V tento deň neplatia vstupné všetky deti do 15 rokov, ktoré do ZOO prídu. TASR o tom informovala Alexandra Ritterová z Oddelenia vzdelávania a marketingu.


Mikuláš hľadá medzi deťmi pomocníkov, ktorí mu pomôžu s darčekmi pre zvieratá. "Každé dieťa, ktoré celý rok poslúchalo, dostane mikulášsky balíček. Deti, ktoré donesú darček pre zvieratká, dostanú ešte darček navyše," priblížila Ritterová.

Darčekom môže byť podľa jej slov všeličo. "Opice potešia staré čisté deky, osušky, obliečky alebo plyšové zvieratá. No a všetkým zvieratkám urobí radosť zelenina alebo ovocie," dodala. Program sa začína o 10.30 h. Na deti čaká špeciálne mikulášske komentované kŕmenie. Počas neho uvidia medveďa Félixa, nakŕmia ovečky, diviaky, zebry i žirafy a budú môcť sledovať kŕmenie šeliem a makakov.

ZOO sľubuje, že pre všetkých, ktorí vydržia až do konca, je pripravené v prípade priaznivého počasia vozenie na koníkoch. Deti sa tiež dozvedia veľa zaujímavých informácií o tom, ako zvieratá trávia zimu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aj počas adventu a Vianoc možno spoznávať české hrady a zámky
<< predchádzajúci článok
T. Macák zostáva generálnym tajomníkom Asociácie európskych novinárov

Do bratislavskej ZOO zavíta Mikuláš, odmení zvieratá aj deti - diskusné fórum čitateľov