Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

18. februára 2019

Do detskej literatúry zasvätí malých Štiavničanov Diana MašlejováZakladatelia slovenského hudobného vydavateľstva Real Music House na pár dní opäť presunú svoje pôsobisko do Banskej Štiavnice. Projekt Mesta kultúry ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - Maroš Černý
 
Banská Štiavnica 18. februára (TASR) - Zakladatelia slovenského hudobného vydavateľstva Real Music House na pár dní opäť presunú svoje pôsobisko do Banskej Štiavnice. Projekt Mesta kultúry 2019 pokračuje a spolu s ním napredujú aj podujatia pod hlavičkou Real Music (in the) House, ktoré sú jeho súčasťou. Vo februári sa pod organizačnou taktovkou autorskej dvojice Roba Pospiša a Martina Sillaya uskutočnia dve akcie.


Prvou bude koncert spojený s prednáškou v piatok 22. februára v Archanjel caffe bar. Ako informovali organizátori, pôvodom a autormi slovenských ľudových balád prevedie návštevníkov dvojica Robert Pospiš (spev) a Martin Sillay (gitara) so svojimi hosťami.

V sobotu 23. februára o 11.00 h. otvorí dvere pre deti a ich rodičov Kultúrne centrum Eleuzína. Čaká na nich Beseda s detskou spisovateľkou Dianou Mašlejovou na tému súčasná detská literatúra v európskom kontexte. Diana je autorkou viacerých obľúbených detských kníh.

Pravidelne navštevuje školy, aby v rámci svojich vzdelávacích projektov rozvíjala u detí čitateľskú gramotnosť a vzťah k literatúre. Na štiavnickej besede bude s deťmi tvoriť príbeh, odhalí im dvere do autorskej fantázie, bude ich sprevádzať na ceste do literárneho priestoru.  

Podujatia sú súčasťou projektu Mesto kultúry 2019, ktorý je financovaný z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Oceňovaný český režisér František Vláčil sa narodil pred 95 rokmi
<< predchádzajúci článok
Miro Jaroš uvádza klip Čím chceš byť, účinkuje v ňom aj prezident

Do detskej literatúry zasvätí malých Štiavničanov Diana Mašlejová - diskusné fórum čitateľov