Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

19. augusta 2009

Do roku 2020 má v Nemecku jazdiť milión elektrických áutPo nemeckých cestách má do roku 2020 jazdiť milión elektrických áut. Uvádza sa to v "národnom pláne elektro-mobility", ktorý získala spravodajská agentúra AFP. Berlín plánuje podnietiť vývoj ...Zdieľať
BRATISLAVA 19. augusta (WEBNOVINY) - Po nemeckých cestách má do roku 2020 jazdiť milión elektrických áut. Uvádza sa to v "národnom pláne elektro-mobility", ktorý získala spravodajská agentúra AFP. Berlín plánuje podnietiť vývoj elektrických áut stimulmi na výskum batérií a dobíjacích systémov. Plán uviedol, že vláda "skúma motivačný program na nákup 100-tisíc elektronických áut", ale neuvádza bližšie informácie. Environmentálne organizácie žiadajú finančnú podporu po asi 5 000 eur, aby si elektronické autá mohli dovoliť aj bežní zákazníci. Vláda by tak nadviazala na šrotovné, na ktoré vyčlenila päť miliárd eur a podporila tak tradičný automobilový priemysel.


Dve nemecké automobilky sa už spojili s kórejskou spoločnosťou a chcú začať dodávať lítiovo-iónové batérie pre budúce elektronické automobily. Ďalšia nemecká spoločnosť chce vyrobiť prvé elektronické auto v roku 2013, o čom informovala už v júli.

SITA_AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Víkend na Zelenej vode bude patriť hudobným legendám
<< predchádzajúci článok
Redford bude režírovať film o atentáte na prezidenta Lincolna