02. októbra 2007

Do štvrťfinále Slovenského pohára Nitra, Košice a Inter

Súhrn výsledkov utorkových zápasov 3. kola Slovenského pohára vo futbale 2007/2008 (do štvrťfinále SP postúpili dva corgoňligové tímy MFK Košice a FC Nitra a účastník I. ligy Inter ...

BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorkových zápasov 3. kola Slovenského pohára vo futbale 2007/2008 (do štvrťfinále SP postúpili dva corgoňligové tímy MFK Košice a FC Nitra a účastník I. ligy Inter Bratislava):

AS Trenčín (CL) - MFK Košice (CL) 0:2 (0:2), do štvrťfinále SP postupujú Košice
Góly: 15. J. Novák, 35. Kolbas (z pok. kopu), ŽK: 35. Kleščík, 42. Hlohovský, 52. Lesák - 22. J. Novák, 28. Kišš, rozhodovali: Trutz - Likavský, Jankovič, 150 divákov
Futbalisti trenčianskeho AS opäť neprekročili svoj tieň a rovnako ako v predchádzajúcich dueloch zahodili aj najvyloženejšie gólové príležitosti. Navyše hostia ich už v I. polčase vyškolili z efektivity. Po štvrthodine hry mal príliš veľa priestoru a času na zakončenie Novák a strelou z hranice šestnástky poslal hostí do vedenia. V 35. min Cicman najprv trafil hlavou žrď, lopta sa však k nemu vrátila a pri náznaku druhej šance si Kleščík pomohol faulom. Z následného pokutového kopu sa nemýlil Kolbas - 0:2. Košičania si potom až do záveru umnou hrou udržali získaný náskok a postúpili do štvrťfinále Slovenského pohára.

FK Žiar nad Hronom (II. liga) - FC Nitra (CL) 1:5 (0:2), do štvrťfinále SP postupuje FC Nitra
Góly: 88. Karakačanov - 36. Čurgali, 38. Babic, 52. Machovec, 54. Hnilica, 71. A. Hesek, ŽK: 23. Bednár, 45. Kaplan - 45. Janíček, 83. Machovec, rozhodovali: Doboš - Balko, Rendko, 1235 divákov
V stretnutí bol jednoznačne vidieť rozdiel dvoch súťaží. Líder II. ligy skupiny Východ sa nedokázal vysporiadať s pohybom hráčov hostí bez lopty a hoci do 20. minúty ako-tak držal krok, corgoňligista z Nitry napokon nastrieľal až päť gólov do domácej siete. V závere prvého polčasu Čurgali a Babic upokojili favorita. Po zmene strán nevyužil v 51. min ideálnu možnosť na zníženie stavu Páleník a prišiel trest. Machovec a Hnilica dvoma gólmi definitívne rozhodli o osude stretnutia. V 71. min pridal kanonier spod Zobora Andrej Hesek piaty úspešný zásah hosťujúceho tímu, na konečných 1:5 skorigoval dve minúty pred koncom duelu Kakakačanov.

ZTS Dubnica nad Váhom (CL) - Inter Bratislava (I. liga) 0:2 (0:0), do štvrťfinále SP postupuje Inter Bratislava
Góly: 57. a 75. Hodek, ŽK: 14. Jánošík, 70. J. Zápotoka, 74. Zimen, 90.+ Seye - 21. F. Kiss, ČK: 45. D. Perniš (Dubnica) za hranie rukou mimo šestnástky, rozhodovali: Kakaščík - Vindiš, Cuninka, 985 divákov
Stretnutie výrazne ovplyvnilo vylúčenie domáceho brankára Dušana Perniša, ktorý na konci prvého polčasu v snahe zachrániť pred útočníkom Interu Majtánom zahral mimo šestnástky rukou a hlavný arbiter Kakaščík ho poslal predčasne pod sprchy. Početnú výhodu využili hostia po zmene strán na strelenie dvoch gólov. O obidva úspešné zásahy sa postaral Hodek. Ten najskôr v 57. min zužitkoval prihrávku od Töröka a v 75. min z priameho kopu obstrelil múr a lopta skončila od ľavej žrde v sieti dubnickej bránky. Účastník najvyššej slovenskej súťaže tak podľahol bývalému "corgoňligistovi" z Pasienkov, ktorý teraz účinkuje v I. lige (druhá najvyššia súťaž).

Prehľad zostávajúcich stretnutí 3. kola Slovenského pohára vo futbale 2007/2008 (hrá sa na jeden zápas):

STREDA, 3. októbra:
o 14.30 h: FC ViOn Zlaté Moravce (CL) - Slovan Bratislava (CL), rozhodujú: P. Hrčka - D. Hrčka, Poláček
o 16.00 h: Tatran Prešov (I.) - FK Spišská Nová Ves (II.), rozhodujú: Sedlák - Bochnovič, Molitoris
o 18.30 h: MŠK Žilina (CL) - MFK Ružomberok (CL), rozhodujú: Hracho - Kubica, Košecký

STREDA, 10. októbra:
o 14.30 h: DAC Dunajská Streda (II.) - FC Artmedia Petržalka (CL), rozhodujú: Olšiak - Mikulaj, Petríček

SOBOTA, 13. októbra:
o 14.30 h: HFC Humenné (I.) - Spartak Trnava (CL), rozhodujú: Tomčík - Palušák, Kubačka