Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. novembra 2019

Dôchodok už možno posielať aj na účet manžela alebo manželkyNa písomnú žiadosť poberateľa dôchodku môže Sociálna poisťovňa posielať jeho peniaze na účet manžela alebo manželky v banke. S týmto spôsobom ...Zdieľať
ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Bratislava 10. novembra (TASR) - Na písomnú žiadosť poberateľa dôchodku môže Sociálna poisťovňa posielať jeho peniaze na účet manžela alebo manželky v banke. S týmto spôsobom poukazovania dávky však musí manžel alebo manželka súhlasiť.


V prípade poukazovania dôchodku na účet manžela (manželky) je možné podať žiadosť na tlačive „Žiadosť o poukazovanie dôchodkových dávok na účet manžela (manželky) dôchodcu“, ktoré vypĺňa poberateľ dôchodku alebo žiadateľ o dôchodok. Súhlas musí vyjadriť nielen ten dôchodca, o posielanie ktorého peňazí ide, ale aj ten, na účet ktorého ich bude poisťovňa posielať. Súhlas vyjadrujú obaja vlastnoručným podpisom. Tlačivá sú dostupné v každej banke, v ústredí a v každej pobočke Sociálnej poisťovne a na internetovej stránke poisťovne.

„Pri spoločnom účte manželov si okrem výhod treba uvedomiť aj riziká. Pri viacerých exekúciách môže exekútor zablokovať účet a ani jeden z manželov sa k svojim peniazom nedostane. Ak zomrie majiteľ účtu, banka účet zablokuje. Pozostalý manžel alebo manželka si musí otvoriť svoj vlastný účet a súčasne požiadať Sociálnu poisťovňu o poukazovanie dôchodku na nový účet. Môže tak urobiť na tlačive ,Poukazovanie dôchodkových dávok na účet dôchodcu v banke'. Zmenu v poukazovaní dôchodku nie je možné vykonať ihneď, najneskôr však od tretej splátky dôchodku po doručení žiadosti do poisťovne,“ upozorňuje Peter Višváder, hovorca poisťovne. 

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Malta odmieta vinu v súvislosti s dohodu s Líbyou o návrate migrantov
<< predchádzajúci článok
Za Sme rodina bude zrejme kandidovať expolitik Smeru M. Borguľa

Dôchodok už možno posielať aj na účet manžela alebo manželky - diskusné fórum čitateľov