Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. novembra 2019

Milánsky súd odsúdil bývalých šéfov Monte dei Paschi di SienaMonte dei Paschi di Siena, archívne fotoZdieľať
Monte dei Paschi di Siena, archívne foto Foto: TASR/AP
Miláno 10. novembra (TASR) - Viacerí bývalí vysokí manažéri problémovej banky Monte dei Paschi di Siena (MPS), Deutsche Bank a japonskej banky Nomura pôjdu do väzenia. Tresty odňatia slobody im v piatok (8. 10.) udelil milánsky súd.


Deutsche Bank, jej londýnska filiálka a Nomura navyše dostali peňažné pokuty v rozpätí 3 milióny až 3,4 milióna eur, ako uviedla talianska tlačová agentúra Ansa. Okrem toho súd zabavil majetok Nomury v hodnote 88 miliónov eur a Deutsche Bank v hodnote 64 miliónov eur.

Obvinenia v tri roky trvajúcom procese sa týkali napríklad falšovania bilancií rovnako ako obmedzovania bankového dohľadu. Pozadím bolo prevzatie Banca Antonveneta bankou Monte dei Paschi di Siena v roku 2008.

Bývalý predseda predstavenstva MPS Giuseppe Mussari dostal trest odňatia slobody na 7,5 roka, bývalý generálny riaditeľ Antonio Vigni dostal 7 rokov a 3 mesiace, bývalý finančný šéf Luca Baldassarri 4 roky a 8 mesiacov a bývalý finančný riaditeľ Daniele Pirondini 5 rokov a 3 mesiace.

Šesť bývalých manažérov Deutsche Bank dostalo podľa agentúry Ansa podmienečné tresty v rozmedzí 3,5 roka až 4 roky a 8 mesiacov. Dvaja bývalí manažéri Nomury dostali tresty 3 roky a 5 mesiacov a 4 roky a 8 mesiacov.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nová budova školy má zlepšiť kapacitné problémy v Radnovciach
<< predchádzajúci článok
Turecko hlási bombový útok na severe Sýrie s najmenej 8 obeťami

Milánsky súd odsúdil bývalých šéfov Monte dei Paschi di Siena - diskusné fórum čitateľov