24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2009

29. apríla 2009

Dokonalý obrat Švédov v zápase proti USA

Hokejistom Švédska sa podarilo dokonalý obrat v stredajšom stretnutí základnej C-skupiny proti USA na 73. majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku. Zverenci trénera Bengta-Akeho Gustafssona prehrávali v 49. min ...

BERN 29. apríla (WEBNOVINY) - Hokejistom Švédska sa podarilo dokonalý obrat v stredajšom stretnutí základnej C-skupiny proti USA na 73. majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku. Zverenci trénera Bengta-Akeho Gustafssona prehrávali v 49. min už 2:5, ale napokon doviedli duel do víťazného konca, keď v predĺžení rozhodol Huselius o zisku dvoch bodov "Tre Kronor" po ich víťazstve 6:5.

Skóre vynikajúceho zápasu otvoril v 15. min O’Sullivan po prihrávke od Jasona Blaka. To bolo v úvodnom dejstve všetko, ale hráči oboch mužstiev si to vynahradili v ďalšom priebehu duelu. Švédom sa podarilo priebežne obrátiť vývoj v ich prospech v rozpätí dvoch minút, keď Escha prekonali Weinhadl a Nilson.
Odpoveď Američanov na seba nenechala dlho čakať. Ešte v druhej dvadsaťminútovke priklonili misky symbolických váh na stranu zámorského mužstva Liles a Shannon. V tretej časti sa tím USA dostal až do trojgólového trháku, ani to mu však napokon nestačilo na víťazstvo, pretože sa postupne presadili Johansson, Persson a Weinhadl a bolo 5:5. O víťazovi rozhodol v druhej minúte predĺženia Huselius, ktorý poslal za Eschov chrbát odrazený puk.
Víťazmi základnej C-skupiny sa napriek prehre po predĺžení stali Američania, do kvalifikačnej fázy postúpili aj Švédi a Lotyši. Rakúšania budú bojovať o záchranu medzi elitou.

C-skupina (Bern):
Švédsko - USA 6:5 po predĺžení (0:1, 2:2, 3:2 - 1:0)
Góly: 26. Weinhandl (M. Johansson), 27. M. Nilson (Stralman, Andersson), 49. M. Johansson (Weinhandl, Martensson), 53. Persson (Jönsson, Huselius), 57. Weinhandl (Martensson), 62. Huselius (Persson, M. Johansson) - 15. O’Sullivan (J. Blake), 30. Liles (J. Johnson, O‘Sullivan), 38. Shannon (J. Johnson, Liles), 45. Shannon (Stafford, Liles) , 49. J. Johnson (Oshie, Backes)
Vylúčení: 7:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ország (SR), Ronn (Fín.) - Deďolija (Biel.), Winnekens (Nem.), 9876 divákov.

Švédsko: Gustavsson - Grossman, M. Johansson, Akerman, Tärnström, Jönsson, Stralman - Martensson, L. Eriksson, Weinhandl - Berglund, Wallin, Huselius - Thörnberg, Harju, Omark - Andersson, M. Nilson, Persson
USA: Esche - Hainsey, R. Suter, J. Johnson, Liles, Niskanen, Ballard, Bogosian, Harrold - O‘Sullivan, D. Brown, J. Blake - Okposo, Backes, Oshie - Foligno, Stafford, Shannon - Stempniak, C. Wilson, Stuart