Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. mája 2006

Dokumenty Ernesta Hemingwaya spájajú obe vládyKuba posiela do Spojených štátov viac ako 20 000 kópií dokumentov držiteľa Nobelovej ceny za literatúru Ernesta Hemingwaya. Tento krok je súčasťou digitalizácie niektorých písomností slávneho ...Zdieľať

BRATISLAVA 20. mája (WN/SITA) - Kuba posiela do Spojených štátov viac ako 20 000 kópií dokumentov držiteľa Nobelovej ceny za literatúru Ernesta Hemingwaya. Tento krok je súčasťou digitalizácie niektorých písomností slávneho autora, ktorý podľa korešpondentov spojil vlády v Havane a Washingtone. Medzi dokumentmi, ktoré poslali do americkej Kongresovej knižnice sú aj Hemingwayove listy a niektoré z jeho slávnych románov.

Románopisec strávil na ostrove medzi rokmi 1939 až 1960 väčšinu svojho života. Šéfka kubánskej Národnej rady pre dedičstvo Marta Arjona označila dokumenty za neoceniteľný dar spojený s týmto obdobím. Dohodu oba štáty uzavreli v roku 2002, keď USA prišli s myšlienkou digitalizovať asi 11 000 Hemingwayových dokumentov. Originály ostanú v múzeu, ktoré sa nachádza v dome spisovateľa v Havane, informovala internetová stránka spoločnosti BBC.

FOTO : SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Al Gore upozorňuje na najväčšiu morálnu dilemu planéty
<< predchádzajúci článok
Konanie na podporu P. Matúšku počas volieb je neprijateľné

Dokumenty Ernesta Hemingwaya spájajú obe vlády - diskusné fórum čitateľov