21. októbra 2008

Döme s desaťzápasovým dištancom za napadnutie Chmela

Kapitán hokejového Slovana Bratislava Róbert Döme si v Slovnaft extralige nezahrá desať zápasov. Rozhodnutie o treste disciplinárnej komisie spoločnosti Pro Hokej, ktorá riadi najvyššiu slovenskú ...

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) - Kapitán hokejového Slovana Bratislava Róbert Döme si v Slovnaft extralige nezahrá desať zápasov. Rozhodnutie o treste disciplinárnej komisie spoločnosti Pro Hokej, ktorá riadi najvyššiu slovenskú súťaž, sa objavilo na internetovej stránke Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Döme dostal desaťzápasový dištanc za atak na košického obrancu Ľubomíra Chmela v sobotňajšom extraligovom dueli na ľade bratislavskej Samsung Areny. Dvadsaťdeväťročný rodák zo Senice najskôr 28 sekúnd pred koncom zápasu za rozhodnutého stavu 4:1 v prospech hostí krosčekoval mladého obrancu pri košickej bránke, a potom vyprovokoval aj pästnú výmenu. Kým Košičan, ktorý pôvodne nemal o šarvátku záujem, dostal trest na 5 minút plus do konca zápasu, Bratislavčan vyviazol z bitky s celkovo 37 trestnými minútami a trestom v hre, za ktorý putoval jeho prípad pred disciplinárnu komisiu. Tá rozhodla na základe zápisu a videozáznamu zo stretnutia, vyjadrení hlavného rozhodcu Daniela Konca, inštruktora zápasu Vladimíra Mihálika a oboch zainteresovaných klubov. Döme okrem desaťzápasového nepodmienečného trestu vo všetkých súťažiach riadených SZĽH musí zaplatiť aj poplatok vo výške 1000 Sk. "Článok 10 Disciplinárneho poriadku umožňuje v takomto prípade udeliť trest zastavenia činnosti v rozpätí 4 až 12 zápasov. V prípade hráča Dömeho sa DK Pro Hokej a. s. rozhodla uložiť trest bližšie k hornej hranici vzhľadom k tomu, že išlo o dosť jednostranný a intenzívny výpad. Navyše hráč je kapitánom tímu a mal by si uvedomiť vlastné konanie," cituje szlh.sk slová riaditeľa Pro-Hokej Vladimíra Paštinského. SITA