01. júna 2012

Dominike Cibulkovej sa darí, ide do osemfinále Roland Garros

Slovenská tenistka Dominika Cibulková piaty raz vo svojej kariére postúpila do osemfinálového 4. kola na niektorom z podujatí veľkej štvorky. V piatkovom stretnutí 3. kola dvojhry žien na ...

dominika cibulkova PARÍŽ 1. júna (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková piaty raz vo svojej kariére postúpila do osemfinálového 4. kola na niektorom z podujatí veľkej štvorky.

V piatkovom stretnutí 3. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži zásluhou skvelého výkonu zvíťazila nad Španielkou Maríou José Martínezovou-Sánchezovou za 67 minút suverénne a absolútne zaslúžene 6:2, 6:1.

Prvý mečbal premenila bekhendovou odpoveďou na skrátenie. Na "winnery" vynikla 22:7.

Šestnástka renkingu a pätnástka "pavúka" Cibulková si medzi najlepšími 16 hráčkami na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska 2012 zmeria sily s úspešnou z neskoršieho piatkového zápasu Viktoria Azarenková (Biel.-1) - Aleksandra Wozniaková (Kan.).

Už pred 3. kolom mala istotu posunu minimálne na 13. pozíciu vo svetovom rebríčku WTA k 11. júnu.

V minulosti najvyššie bola na 12. priečke po prieniku do semifinále Roland Garros 2009. Ide o dosiaľ najlepší výsledok 23-ročnej Bratislavčanky na tzv. Majors.

Zo singlovej súťaže vo francúzskej metropole si Cibulková neodnesie menej ako 280 bodov do hodnotenia a 80 000 eur. V hre je ešte aj vo štvorhre po boku Číňanky Čeng Saj-saj. V piatok sa predstavia v 2. kole deblovej súťaže proti favorizovaným Ruskám Jekaterine Makarovovej a Jelene Vesninovej.

So sparingom Petrom Miklušičákom momentálne spolupracujúca Cibulková sa vlani pri Seine najmä vinou choroby lúčila už v 1. kole. Američanka Vania Kingová teraz od nej inkasovala nekompromisný revanš v 2. kole.

Dvadsaťdeväťročnej ľaváčke Martínezovej-Sánchezovej (48., bola však už aj na 19. mieste) odplatila Slovenka dve moskovské prehry.

V sezónach 2009 a 2010 na tvrdom povrchu v hale na Kremeľskom pohári, na ktorom vlani získala svoj premiérový titul z hlavnej profesionálnej úrovne, prehrala s touto univerzálkou dvakrát 2:6, resp. 2:6, 3:6 a označila ju za jednu z najnepríjemnejších hráčok na okruhu. V piatok jej dala presvedčivú lekciu.

Dvojhra žien - 3. kolo:
Dominika Cibulková (SR-15) - María José Martínezová-Sánchezová (Šp.) 6:2, 6:1 za 67 minút (36, 31)