Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

06. januára 2021

Donald Trump v USA zakázal osem čínskych aplikácii, sú medzi nimi aj Alipay či WeChat PayfinforDosluhujúci americký prezident Donald Trump podpísal nariadenie zakazujúce transakcie pomocou ôsmich čínskych aplikácií vrátane Alipay a WeChat Pay. ...Zdieľať
china_us_apps_ban_46513 c35bb986560e40c8a2dc16bb2f73ea9b 676x451 6.1.2021  - Dosluhujúci americký prezident Donald Trump podpísal nariadenie zakazujúce transakcie pomocou ôsmich čínskych aplikácií vrátane Alipay a WeChat Pay. Dôsledky tohto Trumpovho konania však zostávajú nejasné, keďže spomenutý príkaz nadobudne účinnosť do 45 dní, čo predstavuje takmer mesiac po slávnostnej inaugurácii novozvoleného prezidenta USA Joea Bidena.

 

 

Pokus o utlmenie čínskej ekonomikyTrumpove príkazy nasledujú po predchádzajúcich dvoch, ktoré 74-ročný rodák z New Yorku podpísal vlani v auguste, a týkali sa zákazu populárnej videoaplikácie TikTok a aplikácie na odosielanie správ WeChat. Zatiaľ nie je známe, či ich v Spojených štátoch opätovne povolia. S týmto problémom sa pravdepodobne bude musieť vyrovnať Bidenova administratíva.

Najnovšie nariadenie predstavuje posledný pokus Trumpovej vlády o utlmenie čoraz silnejšej čínskej ekonomiky. Politickí analytici však očakávajú, že Biden sa pokúsi obnoviť spoluprácu s Pekingom vo viacerých otázkach, ako sú napríklad zmeny klímy a pandémia koronavírusu. Očakáva sa však aj niekoľko veľkých zmien v oblasti obchodu či ľudských práv.

 

Neprimerané potlačenie zahraničných spoločností


Číňania sa proti postupom Trumpa ostro ohradili a uviedli, že Peking prijme bližšie nešpecifikované "nevyhnutné opatrenia" na ochranu čínskych spoločností.

"Toto je ďalší príklad šikany, svojvoľného a hegemonického správania Spojených štátov, ktoré príliš zovšeobecňujú koncepciu národnej bezpečnosti a zneužívajú svoju národnú moc na neprimerané potlačenie zahraničných spoločností. Ako keď gangster, ktorý svojvoľne kradne, následne volá po ochrane pred lúpežou," uviedla hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničných vecí Chua Čchun-jing.


Zdroj: Webnoviny.sk - Donald Trump v USA zakázal osem čínskych aplikácii, sú medzi nimi aj Alipay či WeChat Payfinfor © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mnohé menšie útulky pre zvieratá na Slovensku sú na tom finančne zle
<< predchádzajúci článok
Tretí ročník zbierky Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok prekonal očakávania organizátorov.

Donald Trump v USA zakázal osem čínskych aplikácii, sú medzi nimi aj Alipay či WeChat Payfinfor - diskusné fórum čitateľov