Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. júna 2009

Dopravná nehoda si vyžiadala šesť životovTragická nehoda, ktorá sa stala v sobotu o 18:55 na ceste medzi Muránskou Dlhou Lúkou a Revúcou, si vyžiadala až šesť ľudských životov. Zapríčinil ju 33-ročný vodič auta značky ...Zdieľať
RIMAVSKÁ SOBOTA/BRATISLAVA 7. júna (WEBNOVINY) - Tragická nehoda, ktorá sa stala v sobotu o 18:55 na ceste medzi Muránskou Dlhou Lúkou a Revúcou, si vyžiadala až šesť ľudských životov. Zapríčinil ju 33-ročný vodič auta značky Kia Rio z Revúcej. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej muž idúci od Muránskej Dlhej Lúky na Revúcu neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu vozovky ani vlastným schopnostiam a v ľavotočivej zákrute pravými kolesami prešiel za pravú krajnicu cesty. Po pribrzdení začalo auto rotovať a v bočnom neovládateľnom šmyku prešlo do protismeru, kde sa zrazilo s protiidúcim Fiatom Tipo, za volantom ktorého sedela 50-ročná vodička z Magnezitoviec. Do Tipa zozadu narazilo auto značky Fiat Brava s poľským evidenčným číslom, ktorého 22-ročná vodička z Lubeníka už zrážke nedokázala zabrániť.


Kia Rio a Fiat Tipo skončili po nehode v priekope. Vodiči obidvoch áut, ako aj ich spolujazdci podľahli zomreli namieste. S 33-ročným mužom sa viezla 29-ročná spolujazdkyňa z Revúcej a ďalší 24-ročný Revúčan sedel vzadu. V druhom aute došli okrem vodičky o život aj jej 26-ročná spolujazdkyňa z Revúcej a 57-ročný muž z Magnezitoviec.

Fiat Brava zostal na vozovke vo svojom jazdnom pruhu. Jeho vodička neutrpela žiadne zranenia, ktoré by si vyžiadali lekárske ošetrenie. Jej 31-ročný spolujazdec z Revúcej utrpel povrchové poranenia nosa a hrudníka, liečiť sa bude asi sedem dní.

Ako dodala Faltániová, vodička Fiatu Brava alkohol pred jazdou nepila, u ďalších dvoch vodičov to určí až pitva. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu usmrtenia. Škoda na vozidlách je odhadnutá na 10-tisíc eur.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo Francúzsku spomienky na Deň D
<< predchádzajúci článok
CASTRO: Údajná špionáž americkej dvojice je smiešna