Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. septembra 2019

Dorian si na Bahamách vyžiadal životy 50 ľudí, číslo ešte môže rásťPotopené auto na zaplavenej ceste po príchode hurikánu Dorian v meste Freeport na Bahamách 3. septembra 2019.Zdieľať
Potopené auto na zaplavenej ceste po príchode hurikánu Dorian v meste Freeport na Bahamách 3. septembra 2019. Foto: TASR/AP
Nassau 10. septembra (TASR) - Bahamské úrady potvrdili, že počet obetí hurikánu Dorian na ostrovoch stúpol na 50 mŕtvych, pričom sa očakáva, že toto číslo ešte narastie. Informovala o tom v utorok agentúra AFP.


Podľa príslušníka miestnej polície 42 tiel našli na ostrove Abaco, zvyšok na ostrove Grand Bahama.

Správy o zvýšenom počte obetí prišli v čase keď Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) poukázala na fakt, že Dorian spôsobil "obzvlášť zarážajúce" škody v osadách na ostrovoch Abaco. Svetový potravinový program (WFP) uviedol, že na ostrovoch bolo poškodených alebo zničených približne 90 percent domov a infraštruktúry.

Podľa IOM Dorian ovplyvnil životy 76.000 ľudí, z ktorých tisíce evakuovali a približne 860 umiestnili do provizórnych prístreškov v hlavnom meste Nassau. Zvyšok zostal v zónach zasiahnutých hurikánom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
G.Conte sa po politickej kríze stal opäť premiérom svojej druhej vlády
<< predchádzajúci článok
Pacientov s hypertenziou pribúda

Dorian si na Bahamách vyžiadal životy 50 ľudí, číslo ešte môže rásť - diskusné fórum čitateľov