21. augusta 2018

Dortmund sa vyhol blamáži, vydrel postup do 2. kola pohára

Futbalista Dortmundu Marco Reus

Futbalista Dortmundu Marco Reus Foto: TASR/AP
Berlín 21. augusta (TASR) - Futbalisti Borussie Dortmund vydreli v pondelok postup do 2. kola Nemeckého pohára (DFB Pokal), keď zvíťazili na ihrisku druholigového Greutheru Fürth 2:1 až po predĺžení.

Bundesligista bol v 1. kole blízko blamáže, odvrátil ju v hodine dvanástej. Po bezgólovom prvom polčase sa domáci senzačne ujali vedenia v 77. minúte zásluhou Sebastiana Ernsta. Stav 1:0 vydržal až do samého záveru riadneho hracieho času. Borussia si napokon vynútila predĺženie, za čo vďačí najmä svojmu kapitánovi Marcovi Reusovi. Ten v piatej minúte nadstaveného času pripravil vyrovnávajúci gól spoluhráčovi Axelovi Witselovi, letnej posile z čínskeho Tchien-ťin Čchüan-ťien. Brankár Dortmundu Roman Bürki v predĺžení zachránil svoj tím pri šanciach Lukasa Gugganiga a Fabiana Reeseho a v záverečných sekundách, keď sa už zápas chýlil k jedenástkovému rozstrelu, rozhodol Reus o triumfe Borussie.

Do 2. kola postúpila aj Hertha Berlín, ktorá zvíťazila na trávniku Braunschweigu 2:1. Celý zápas odohral za hostí slovenský reprezentant Ondrej Duda, v 22. minúte dostal žltú kartu. Jeho krajan Michal Faško (Braunschweig) sedel celé stretnutie na lavičke náhradníkov. Žreb 2. kola je na programe 26. augusta, hrá sa 30. a 31. októbra.