Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

16. júna 2019

Dospelí folkloristi predvedú svoje umenie na súťaži Idú hudci dolinouIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Martin Palkovič
 
Nitra 16. júna (TASR) - Ľudové hudby, spevácke skupiny, speváci sólisti, spevácke duá a sólisti inštrumentalisti z Nitrianskeho kraja sa v nedeľu predstavia na prehliadke folklóru dospelých s názvom Idú hudci dolinou. V poradí piaty ročník krajskej postupovej súťaže sa koná v Krajskom osvetovom stredisku (KOS) v Nitre.


Hlavným cieľom súťaže je získavanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umelecký i odborný rast súborov a jednotlivcov prostredníctvom poznávania a prezentácie hudobného folklóru. „Jednotlivé vystúpenia bude hodnotiť štvorčlenná odborná porota. Po hlavnom programe bude pre vedúcich skupín a jednotlivcov rozborový seminár, kde porotcovia poskytnú rady a návrhy na vylepšenia programových čísel,“ uviedla Linda Štulajterová z KOS.

Ako pripomenula, počas celej nedele prebiehajú ukážky tradičných remesiel. „Na záver vyhlásime víťazov v jednotlivých kategóriách, postupujúcich do celoštátneho kola súťaže Vidiečanova Habovka, ktoré sa bude konať 16. a 17. novembra v Habovke,“ dodala Štulajterová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americký prezident a londýnsky starosta sa naďalej sporia na Twitteri
<< predchádzajúci článok
Musica Sacra ponúkne poslucháčom v Nitre klasickú duchovnú hudbu

Dospelí folkloristi predvedú svoje umenie na súťaži Idú hudci dolinou - diskusné fórum čitateľov