Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. januára 2018

Dovolenku v zľave first minute si v tomto roku kupuje viac ľudíZáujem ľudí o nákup letnej dovolenky v zľavách first minute prevyšuje tento rok ten predchádzajúci. Podľa cestovnej agentúry Invia si takúto dovolenku doteraz kúpilo o 98 ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 23. januára (TASR) - Záujem ľudí o nákup letnej dovolenky v zľavách first minute prevyšuje tento rok ten predchádzajúci. Podľa cestovnej agentúry Invia si takúto dovolenku doteraz kúpilo o 98 % viac turistov ako v rovnakom období minulého roka.


Podľa marketingového riaditeľa agentúry Michala Tůmu je pritom prekvapením tohto roka zmena v rebríčku najobľúbenejších dovolenkových cieľov. Najpopulárnejšou destináciou sa vďaka šesťnásobnému medziročnému nárastu záujmu stalo Turecko. A stále častejšie sa podľa neho slovenskí turisti vyberajú aj do exotiky.

"Klasické európske destinácie, ktoré štandardne patria v lete k najpopulárnejším, v tohtoročnej sezóne doháňa Turecko a africké krajiny. Turecko tvorí dokonca 30-% podiel na predaji všetkých first minute zájazdov a stáva sa najpopulárnejším letným dovolenkovým cieľom slovenských turistov," priblížil Tůma.

Aj Egypt, ktorý je podľa neho v tomto roku treťou najvyhľadávanejšou lokalitou, sa teší stále väčšiemu záujmu a veľký "boom" zažíva aj Tunisko. "Dopyt po zájazdoch do Tuniska v porovnaní s minulým rokom narástol, podobne ako v prípade Turecka, šesťkrát," dodal.

Z klasických európskych destinácií podľa neho boduje u slovenských turistov predovšetkým Grécko a päticu najvyhľadávanejších dovolenkových cieľov uzatvára Bulharsko a Chorvátsko. "Slováci sa ale stále častejšie neboja vyrážať do exotiky. Dovolenka na Cypre alebo Kapverdách sa tak v porovnaní s vlaňajškom teší až trojnásobne vyššiemu záujmu," vyčíslil Tůma.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerstvo financií neuvažuje nad zavedením dane na plasty
<< predchádzajúci článok
Foto: Šofér s autom plným kradnutých psov nafúkal takmer päť promile

Dovolenku v zľave first minute si v tomto roku kupuje viac ľudí - diskusné fórum čitateľov