Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. augusta 2006

Drogový úlovok v hodnote 351-tisíc korúnColníkom a policajtom sa v stredu podaril ďalší drogový úlovok. Pri kontrole osobného auta na Lamačskej ceste v Bratislave colníci s policajtmi Národnej protidrogovej jednotky objavili vo vozidle ...Zdieľať

BRATISLAVA 4. augusta (WEBNOVINY) - Colníkom a policajtom sa v stredu podaril ďalší drogový úlovok. Pri kontrole osobného auta na Lamačskej ceste v Bratislave colníci s policajtmi Národnej protidrogovej jednotky objavili vo vozidle drogy. Kontrolované vozidlo značky Renault Megan riadil 26-ročný Slovák Q. K. z Bratislavy, ktorý už bol v minulosti trestne stíhaný za iný trestný čin. Následne boli na príkaz sudcu vykonané tri domové prehliadky.

Pri prehliadke vozidla a pri domových prehliadkach bolo celkovo nájdených viac ako 113 gramov heroínu, z ktorého by bolo možné vyrobiť až 1 069 jednorazových dávok drogy, 95 gramov hašiša, z ktorého by bolo možné urobiť až 304 dávok, viac ako kilogram zmesi kofeínu a paracetamolu bez prítomnosti omamných a psychotropných látok, pištoľ neznámej značky a kalibru so zásobníkom a 34 kusov použitých injekčných striekačiek. Hodnota zadržaných drog by sa na čiernom trhu pohybovala okolo 351-tisíc korún.

Vyšetrovateľ vzniesol proti Q.K. obvinenie z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, za čo mu hrozí až desať rokov väzenia.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Únia schválila finančnú podporu pre reformu inštitúcií v Bosne
<< predchádzajúci článok
Devízové rezervy SR sa za týždeň prepadli o miliardu dolárov