Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

16. decembra 2006

Druhý začiatok lyžiarskej sezóny na Štrbskom PleseStovky lyžiarov dnes využili opätovný začiatok lyžiarskej sezóny na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Množstvo lyžiarov prilákala nielen bezplatná dopoludňajšia lyžovačka, ale aj ...Zdieľať

VYSOKÉ TATRY 16. decembra (WEBNOVINY) - Stovky lyžiarov dnes využili opätovný začiatok lyžiarskej sezóny na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Množstvo lyžiarov prilákala nielen bezplatná dopoludňajšia lyžovačka, ale aj takmer jarné počasie. Na poludnie vystúpila teplota v stredisku na osem stupňov. Napriek nepriaznivým klimatickým podmienkam sa podarilo 1. Tatranskej upraviť svah Interski, ktorý bol v prevádzke už od 11. do 27. novembra. "Už po druhý raz začíname lyžiarsku sezónu. Využili sme každú sekundu mrazu a výsledok je tu, že dnes sme spustili svah Interski," uviedol pre SITA technický riaditeľ 1. Tatranskej Ján Gavalier. Vysoké teploty v novembri i začiatkom decembra znemožnili ďalšiu úpravu svahov a roztopili sneh aj na časti svahu Interski. Dnes je však svah zasnežený dostatočnou vrstvou technického snehu. V prevádzke bola dnes len sedačková lanovka k mostíkom. Mesto dnes poskytlo všetky mestské parkoviská na Štrbskom Plese bezplatne.
; V rámci možností pokračuje 1. Tatranská v úprave ďalších svahov na Štrbskom Plese. Takmer úplne je zasnežený aj svah Esíčko. Problémom je však trasa vleku, kde je technický náročné zasnežovanie. Zjazdovka zo Soliska je stále mimo prevádzky. "Neodvážim si predpovedať, kedy bude, pretože to skutočne závisí od počasia," doplnil J. Gavalier. Na zasneženie Soliska potrebujú 10 až 14 dní. Prvá Tatranská chce využiť najbližšie dni, keď sa má ochladiť na ďalšiu úpravu svahov. Do Vianoc chce 1. Tatranská sprevádzkovať všetky svahy na Štrbskom Plese.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Záchranári THS nacvičovali evakuáciu ľudí z lanovky
<< predchádzajúci článok
Pozor na predajcov nelegálneho softvéru

Druhý začiatok lyžiarskej sezóny na Štrbskom Plese - diskusné fórum čitateľov