01. júna 2016

Dubovcová s Nestarcovou odštartovali v Bieli víťazne

Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová

Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová Foto: Teraz.sk/CEV
Biel 1. júna (TASR) - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová zvíťazili vo svojom úvodnom zápase na finálovom turnaji majstrovstiev Európy vo švajčiarskom Bieli nad švédskou dvojicou Karin Lundqvistová a Anne Lie Rininslandová 2:1 (-20, 11, 9). Ešte v stredu o 18.00 h sa v druhom zápase B-skupiny stretnú s ďalším tímom zo severnej Európy, Nórkami Victoriou Faye Kjölbergovou a Ingrid Lundeovou.

Slovenky, ktoré vo Švajčiarsku obhajujú 4. miesto z ME 2015 v Klagenfurte, mali pôvodne začať turnaj s dvojicou Julia Abalakinovová a Ksenia Dabižaová. Rusky sa však nestihli v utorok včas zapísať na štartovú listinu a po nevídanom administratívnom kikse sa samé "vyradili" z turnaja. Šancu dostali namiesto nich Švédky. Tie v prvom sete predviedli bojovný výkon a ťažili z množstva chýb Sloveniek v útoku či na servise. Dubovcová s Nestarcovou síce viedli 5:1, ale v druhej polovici doťahovali tesné vedenie severaniek a napokon prehrali v koncovke set 20:22.

Od druhého dejstva už favorizované slovenské reprezentantky na piesku dominovali. Výborne podávali a blokovali, na čo Švédky nenašli recept. Druhý set aj tajbrejk boli v réžii Sloveniek, ktoré tak pri Bielskom jazere zaznamenali úspešný vstup do turnaja.

Program Dubovcovej a Nestarcovej na ME 2016 v Bieli (Švajč.)

B-skupina:

streda 1. júna

Dubovcová, Nestarcová (15-SR) - Lundqvistová, Rininslandová (18-Švéd.) 2:1 (-20, 11, 9)

08.50 Meppelinková, Van Ierselová (2-Hol.) - Kjölbergová, Lundeová (31-Nór.)