03. júna 2016

Dubovcová s Nestarcovou postúpili do osemfinále na ME

Na snímke Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová.

Na snímke Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová. Foto: TASR/Martin Baumann

Biel/Bienne 3. júna (TASR) - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová s Dominikou Nestarcovou postúpili na majstrovstvách Európy vo švajčiarskom Biel/Bienne medzi 16 najlepších tímov. V piatok popoludní zdolali v súboji 1. kola play off Holanďanky Rimke Braakmanovú a Jolien Sinnemaovú (nasadené 23.) hladko 2:0 (13, 18). V boji o postup do štvrťfinále nastúpia ešte v piatok o 21.00 h proti nemeckým reprezentantkám Chantal Laboureurovej a Julii Südeovej. Zápas z kurtu č. 3 odvysiela naživo Laola.tv.

Zápas s Holanďankami začali Dubovcová s Nestarcovou veľmi dobre a rýchlo sa ujali vedenia 4:1. Po bloku Dubovcovej bolo už 7:2. Slovenky boli lepšie v každej činnosti a na piesku v náročnom počasí dominovali. Svoj náskok postupne navyšovali a po ese Nestarcovej bolo už 17:9. Prvý set sa skončil hladkým víťazstvom 21:13. V druhom dejstve Holanďanky "hrýzli" o niečo viac, keď vyhrávali 4:1 a 6:4. Slovenky však pritlačili na servise aj v obrane a onedlho bolo vyrovnané 7:7. Po vyrovnanej pasáži sa pred koncovkou setu dostali slovenské reprezentantky do dvojbodového náskoku 17:15 a záver si pohodlne ustrážili. Druhý set vyhrali 21:18 a prebojovali sa do osemfinále. Pri Bielskom jazere obhajujú Slovenky 4. miesto z minuloročných ME v rakúskom Klagenfurte.

S Nemkami Laboureurovou a Südeovou, ktoré si vďaka prvému miestu v skupine vybojovali priamy postup do 2. kola, sa v doterajšej kariére stretli Slovenky trikrát. V roku 2014 na turnaji CEV Masters práve v Biel/Bienne vyhrali v semifinále Nemky 2:1 (-10, 26, 13). Pred rokom sa radovali Slovenky na grandslamovom turnaji Svetovej série v Moskve po víťazstve 2:0 (21, 13) a v tomto roku v marci vyhrali na turnaji Vitória Open v Brazílii Nemky 2:1 (-15, 17, 14).

ME v plážovom volejbale, ženy (Biel/Bienne, Švajč.)