26. septembra 2007

Dva body Ružičku a Mariána Hossu

Marián Hossa a Štefan Ružička si pripísali v utorňajších prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL po dva body, Jozef Stümpel a Tomáš Kopecký pridali jeden. Štefan Ružička bol pri ...

OTTAWA 26. septembra (WEBNOVINY) - Marián Hossa a Štefan Ružička si pripísali v utorňajších prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL po dva body, Jozef Stümpel a Tomáš Kopecký pridali jeden.

Štefan Ružička bol pri oboch góloch Philadelphie v Ottawe, ktorá doma vyhrala 4:2. Dvadsaťdvaročný rodák z Nitry otváral v 9. min skóre, potom v druhej tretine tečoval jeho strelu Joffrey Lupul a Flyers opäť viedli. Domáci výsledok otočili a neprehrali ani piaty prípravný zápas pred novou sezónou. Andrej Meszároš sa v zápase prezentoval jednou strelou.

Marián Hossa bodoval aj vo svojom druhom prípravnom zápase, po dvoch góloch v sobotu proti St. Louis tentoraz proti Nashville pridal dve asistencie. Aj jeho zásluhou a vďaka rozhodujúcemu samostatnému nájazdu Iľju Kovaľčuka vyhrali Thrashers nad Predators 3:2. Hossa bol v zápase aktívny, v bránke však neskončila ani jedna z jeho troch striel. Mladší z trenčianskej bratskej dvojice Marcel sa prizeral na ľade debaklu svojho New York Rangers na ľade Detroitu 1:6, o ktorý sa pričinil jedným gólom aj ďalší hokejista z mesta spod hradu Matúša Čáka Tomáš Kopecký. V drese domácich Red Wings debutoval obranca Brian Rafalski a vo svojom prvom zápase asistoval na gól Franzenovi.

Florida zdolala vďaka dvom gólom Olliho Jokinena v tretej tretine na vlastnom ľade Chicago 3:2, na prvý Fínov presný zásah prihrával Jozef Stümpel. Panthers hrali bez Richarda Zedníka, ktorého trápia slabiny.

Brankár Peter Budaj z Colorada tentoraz proti Dallasu odchytal celý zápas, z 34 striel inkasoval 5 gólov, keď rozhodujúci dostal v predĺžení z hokejky Sergeja Zubova. Washingtonu, bez Milana Jurčinu, zabezpečil výhru 3:2 v predĺžení Nicklas Bäckström, Calgary zdolalo San Jose v rozstrele vďaka Craigovi Conroyovi a Edmonton triumfoval vo Phoenixe úspešným samostatným nájazdom Martyho Reasonera.

Výsledky utorňajších prípravných stretnutí NHL:

Florida - Chicago 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 44. a 53. O. Jokinen (pri prvom Stümpel), 15. Stewart - 16. Sharp, 30. Lang

Washington - Carolina 3:2 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 6. Green, 34. Viktor Kozlov, 64. Bäckström - 41. Justin Williams, 51. E. Cole

Atlanta - Nashville 3:2 po samostatných nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0), Góly: 20. Kovaľčuk (Marián Hossa), 30. Žitnik (Marián Hossa), rozhodujúci sam. nájazd Kovaľčuk - 14. Dumont, 38. Ortmeyer

Ottawa - Philadelphia 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Góly: 12. Alfredsson, 28. Corvo, 30. Spezza, 44. Donovan - 9. Ružička, 22. Lupul (Ružička)

Detroit - New York Rangers 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Góly: 26. a 55. Zetterberg, 1. Franzen, 13. Chelios, 28. Dacjuk, 48. Kopecký - 58. Gomez

Calgary - San Jose 3:2 po samostatných nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 13. a 30. Huselius, rozhodujúci sam. nájazd Conroy - 1. Marleau, 3. Rissmiller

Colorado - Dallas 4:5 po predĺžení (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 42. a 50. Liles, 11. Wolski, 32. Leopold - 38. a 64. Zubov, 15. Modano, 51. Hagman, 52. Morrow

Phoenix - Edmonton 1:2 po samostatných nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 22. N. Kapanen - 43. Gilbert, rozhodujúci sam. nájazd Reasoner