Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. marca 2011

Dvaja z 12 Slovákov pricestovali z Japonska domovV širšej oblasti postihnutej zemetrasením a cunami v Japonsku malo byť dvanásť Slovákov. Rezort diplomacie kontaktoval desiatich z nich, o posledných dvoch sa dozvedeli, že sú na Slovensku. ...Zdieľať
japonsko sa spamatava z katastrofy Foto: SITA/APBRATISLAVA 14. marca (WEBNOVINY) - V širšej oblasti postihnutej zemetrasením a cunami v Japonsku malo byť dvanásť Slovákov. Rezort diplomacie kontaktoval desiatich z nich, o posledných dvoch sa dozvedeli, že sú na Slovensku.


"Najskôr sa nám podarilo skontaktovať s desiatimi z nich a všetci sú v poriadku. Podľa posledných a najaktuálnejších informácií sa nám podarilo zistiť, že aj zvyšní dvaja slovenskí občania sú v poriadku a momentálne sa nachádzajú už na Slovensku," informoval agentúru SITA hovorca ministerstva zahraničných vecí Ľuboš Schwarzbacher. Dnes zasadal na ministerstve krízový štáb, rezort situáciu v Japonsku pravidelne monitoruje a vyhodnocuje.

Ničivé zemetrasenie v Japonsku a následné vlny cunami si vyžiadali stovky obetí. Nezvestných je stále mnoho ľudí. Piatkové zemetrasenie s magnitúdou 8,9 bolo siedmym najsilnejším zaznamenaným zemetrasením v histórii a zároveň piatym najsilnejším od roku 1900. Zemetrasenie a cunami zasiahli rozsiahle územia a spôsobili škody nepredstaviteľných rozmerov. V sobotu bolo bez elektriny 5,6 milióna japonských domácností, bez vody jeden milión. Do krajiny mieria záchranné tímy a humanitárna pomoc z celého sveta. Najnovšie otrasy poškodili jadrovú elektráreň Fukušima, z ktorej unikla radiácia. Premiérka Iveta Radičová dnes uviedla, že situácia v Japonsku je vážna a dramatická, no Slovensku zatiaľ dôsledky nehrozia.


OBRAZOM: Japonsko sa spamätáva z katastrofy


6.292657&spn=0.875072,2.307129&t=h&z=10&source=embed" style="color:#0000FF;text-align:left">Zväčšiť mapu

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Primátor Z. Moraviec označil hospodárenie za katastrofu
<< predchádzajúci článok
Euro v pondelok voči doláru posilnilo

Dvaja z 12 Slovákov pricestovali z Japonska domov - diskusné fórum čitateľov