Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

27. januára 2021

Dve ruské tenistky dostali doživotný dištanc za ovplyvňovanie zápasovRuské tenistky Sofija Dmitrievová a Alija Merdejevová dostali od Medzinárodnej agentúry tenisovej integrity (ITIA) doživotný dištanc za ovplyvňovanie zápasov. ITIA je od 1. januára 2021 nástupcom Jednotky ...Zdieľať
gettyimages 487408004 676x451 27.1.2021 (Webnoviny.sk) - Ruské tenistky Sofija Dmitrievová a Alija Merdejevová dostali od Medzinárodnej agentúry tenisovej integrity (ITIA) doživotný dištanc za ovplyvňovanie zápasov. ITIA je od 1. januára 2021 nástupcom Jednotky tenisovej integrity (TIU) a jej cieľom je boj proti korupcii v tomto športovom odvetví.


Spomenuté Rusky sa previnili opakovane, v dvoch prípadoch dokonca ako členky jedného páru vo štvorhre. Súčasťou dištancu je aj zákaz navštíviť ich v pozícii diváka. Informácie priniesol ruský web Championat.com.

Merdejevovej dokázali korupciu v spomenutých dvoch deblových dueloch, u Dmitrievovej okrem uvedenej štvorhry aj v štyroch singlových stretnutiach.

Merdejevov bola v singlovom rebríčku WTA najvyššie na 1192. mieste a v deblovom na 939. priečke. Dmitrievová figurovala vo dvojhre najvyššie na 928. pozícii a vo štvorhre na 644. stupienku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dve ruské tenistky dostali doživotný dištanc za ovplyvňovanie zápasov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Jasnej možno aj druhý obrák, organizátori čakajú odpoveď od FIS
<< predchádzajúci článok
Slovenský futbalový zväz si uctí Jozefa Vengloša, pomenovali po ňom cenu pre najlepšieho trénera

Dve ruské tenistky dostali doživotný dištanc za ovplyvňovanie zápasov - diskusné fórum čitateľov