Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

27. januára 2021

Slovenský futbalový zväz si uctí Jozefa Vengloša, pomenovali po ňom cenu pre najlepšieho trénera



Cena pre najlepšieho trénera roka na Slovensku bude po novom niesť meno Jozefa Vengloša.



Zdieľať
futbal_04 scaled e1611753245579 676x537 27.1.2021 (Webnoviny.sk) - Cena pre najlepšieho trénera roka na Slovensku bude po novom niesť meno Jozefa Vengloša. Slovenský futbalový zväz (SFZ) zareagoval na úmrtie najlepšieho slovenského trénera 20. storočia schválením tohto návrhu na zasadnutí svojho výkonného výboru. Informuje o tom oficiálny web SFZ.


"Pána Jozefa Vengloša vnímam ako skvelého človeka, ktorý urobil Slovensku vo svete najlepšiu reklamu. Nie náhodou bol vyhlásený za trénera storočia. Osobne mám na stretnutia s ním krásne spomienky. Každá chvíľa s ním a v jeho spoločnosti bola pre mňa obohacujúca, veľa som sa od neho naučil," uviedol prezident SFZ Ján Kováčik a pokračoval: "Na výkonnom výbore bol ako jeden z bodov na schválenie ten, že cenu pre najlepšieho trénera roka nazveme Cenou Jozefa Vengloša, tak ako máme Cenu Jána Popluhára pre najlepšieho hráča či Cenu Petra Dubovského pre najlepšieho hráča do 21 rokov."

Premiérovo bude Cena Jozefa Vengloša odovzdaná už v marci na vyhlásení ankety Futbalista roka 2020. Jozef Vengloš zomrel v utorok vo veku nedožitých 85 rokov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenský futbalový zväz si uctí Jozefa Vengloša, pomenovali po ňom cenu pre najlepšieho trénera © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Dve ruské tenistky dostali doživotný dištanc za ovplyvňovanie zápasov
<< predchádzajúci článok
Chára nechtiac pomohol ku gólu Islanders, ale Washington zvíťazil. Úspešný bol aj Sekerov Dallas (video)

Slovenský futbalový zväz si uctí Jozefa Vengloša, pomenovali po ňom cenu pre najlepšieho trénera - diskusné fórum čitateľov