28. júna 2009

Džudista Szakács získal na kadetských ME striebro

Skvelý úspech dosiahol na kadetských majstrovstvách Európy v džude v slovinskom Koperi slovenský reprezentant Arpád Szakács. V kategórii do 81 kg si vybojoval striebornú medailu. Šestnásťročný pretekár ...

KOPER 28. júna (WEBNOVINY) - Skvelý úspech dosiahol na kadetských majstrovstvách Európy v džude v slovinskom Koperi slovenský reprezentant Arpád Szakács. V kategórii do 81 kg si vybojoval striebornú medailu. Šestnásťročný pretekár AŠK Slávia Trnava zdolal všetkých svojich súperov s výnimkou finálového už pred skončením časového limitu - na ippon. Brit Samuel Potts vydržal v súboji s nádejným slovenským reprezentantom na tatami iba 1:27 min, Matič Ovica zo Slovinska 2:42 a Talian Diego Frustaci v semifinálovom zápase 2:23 min. Vo finále Szakács nestačil na Rusa Alichana Džarmotova, ktorému podľahol za 1:56 min na ippon. V sobotňajších súťažiach si výborne počínala Zuzana Krišandová, ktorá v kategórii do 52 kg obsadila 5. miesto.