Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. januára 2010

Dzurinda je v politike príliš dlho, hovorí SaSSloboda a Solidarita (SaS) ubezpečuje podpredsedu SDKÚ-DS Ivana Mikloša, že podmienka výmeny lídra prípadnej dvojkoalície týchto strán, je serióznou odpoveďou SaS na ponuku Mikuláša Dzurindu ...Zdieľať
BRATISLAVA 7. januára (WEBNOVINY) - Sloboda a Solidarita (SaS) ubezpečuje podpredsedu SDKÚ-DS Ivana Mikloša, že podmienka výmeny lídra prípadnej dvojkoalície týchto strán, je serióznou odpoveďou SaS na ponuku Mikuláša Dzurindu vytvoriť predvolebnú dvojkoalíciu. Uvádza sa to v stanovisku SaS, v ktorom strana reaguje na dnešné Miklošove slová, že ponuka je neseriózna. Predseda SaS Richard Sulík totiž zverejnil, že jeho strana ponuku na spoluprácu jednomyseľne prijala, ale s podmienkou, že lídrom dvojkoalície nebude Mikuláš Dzurinda. "SaS plne rešpektuje právo každej politickej strany zostavovať kandidačnú listinu do volieb. Ak však ide o kandidátku dvojkoalície, ktorej súčasťou má byť aj SaS, nárokuje si právo vyjadrovať sa k výberu lídra," uvádza sa v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytol podpredseda SaS Juraj Miškov.


Ako sa v ňom ďalej píše, obsah odpovede sa vedeniu SDKÚ-DS páčiť nemusí, no to neznamená, že nejde o serióznu reakciu. Stanovisko k vytvoreniu dvojkoalície podľa Miškova jednomyseľne schválil najvyšší stranícky orgán SaS. Predstavitelia strany sú presvedčení, že osoba Mikuláša Dzurindu na čele dvojkoalície je pre ich voličov neakceptovateľná. Dôvodom je to, že Dzurinda je v politike "príliš dlho" a vedie rebríčky najnedôveryhodnejších politikov.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mandometer dokáže naučiť deti jesť pomalšie
<< predchádzajúci článok
Ples v opere v sobotu oslávi 10. narodeniny

Dzurinda je v politike príliš dlho, hovorí SaS - diskusné fórum čitateľov