Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. decembra 2018

Egypt vyšetruje video s dánskou dvojicou, ktorá pózuje nahá na vrcholeEgypt preveruje video, ktoré zachytáva dánsky pár, ako ilegálne vylieza na vrchol Veľkej pyramídy v Gíze a pózuje nahý pri fotografovaní. V sobotu o tom informovala tlačová ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Káhira 8. decembra (TASR) - Egypt preveruje video, ktoré zachytáva dánsky pár, ako ilegálne vylieza na vrchol Veľkej pyramídy v Gíze a pózuje nahý pri fotografovaní. V sobotu o tom informovala tlačová agentúra DPA.


Egyptský minister pre historické pamiatky Chálid Anání podal v piatok podnet generálnemu prokurátorovi, aby incident prešetril.

Na videu vidieť muža a ženu, ako lezú na vrchol Veľkej pyramídy v Gíze, a v závere sa objaví statický záber zachytávajúci nahú dvojicu v objatí.

Nie je známe, či sa dvojica ešte nachádza v krajine.

Generálny tajomník egyptskej Najvyššej rady pre pamiatky Mustafá Wazírí podľa novín al-Ahrám povedal, že prokuratúra rozhodne, či boli video a snímka upravované, alebo nie.

Trojminútové video, ktoré bolo tento týždeň zverejnené na internetovej stránke YouTube, vyvolalo medzi Egypťanmi pobúrenie.

"Na vrchole pyramídy sa odohral škandál," napísal na Twitteri jeden užívateľ.

"Ako je možné, že vyliezli na pyramídu?! Asi podplatili strážnikov!" dodal užívateľ.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zmena grafikonu vlakovej dopravy ovplyvní aj linky MHD v Košiciach
<< predchádzajúci článok
Trump navrhol za predsedu Zboru náčelníkov štábov generála M. Milleyho

Egypt vyšetruje video s dánskou dvojicou, ktorá pózuje nahá na vrchole - diskusné fórum čitateľov