Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. decembra 2018

Trump navrhol za predsedu Zboru náčelníkov štábov generála M. MilleyhoAmerický prezident Donald Trump.Zdieľať
Americký prezident Donald Trump. Foto: TASR/AP
Washington 8. decembra (TASR) - Americký prezident Donald Trump v sobotu oznámil, že nominuje generála Marka Milleyho za nového predsedu Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA. Informovala o tom agentúra AP.


Milley (60) pôsobí tri roky na poste náčelníka štábu pozemných síl USA, predtým sa zúčastnil ako veliteľ na operáciách v Afganistane, Iraku či Bosne.

Ak ho v novej funkcii potvrdí americký Senát, stane sa nástupcom generála námornej pechoty Josepha Dunforda (62), ktorý odchádza do výslužby. Predseda Zboru náčelníkov štábov je hlavným vojenským poradcom amerického prezidenta a jeho vlády.

Trump pri oznámení o svojej voľbe uviedol, že ďakuje "obom týmto úžasným mužom za ich službu krajine!". Dodal, že termín odovzdania zmienenej funkcie zatiaľ nebol stanovený.

Dunfordovo súčasné funkčné obdobie by sa malo skočiť až 1. októbra budúceho roka. Trumpovo rozhodnutie, ktoré oznámil pred odchodom z Washingtonu do Filadelfie na každoročný zápas v americkom futbale medzi mužstvami pozemných síl a námornej pechoty, tak niektorých v Pentagóne prekvapilo, približuje AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Egypt vyšetruje video s dánskou dvojicou, ktorá pózuje nahá na vrchole
<< predchádzajúci článok
Trump znova kritizoval Parížsku dohodu o zmene klímy

Trump navrhol za predsedu Zboru náčelníkov štábov generála M. Milleyho - diskusné fórum čitateľov