Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. októbra 2019

Ekologickí aktivisti zablokovali premávku v Prahe,prilepili sa k cesteEkologickí aktivisti z hnutia Extinction Rebellion v sobotu zablokovali cestnú premávku v centre Prahy v okolí Národného múzea, informoval server iDNES.cz.Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Bohdan Kopčák
Praha 12. októbra (TASR) - Ekologickí aktivisti z hnutia Extinction Rebellion v sobotu zablokovali cestnú premávku v centre Prahy v okolí Národného múzea, informoval server iDNES.cz.


Aktivisti na cestu vstúpili približne o 15.40. "Na priechode bolo 40 až 50 ľudí, niektorí z nich sa prilepili k vozovke lepidlom," uviedol hovorca pražskej polície Jan Daněk.

Policajti aktivistov niekoľkokrát vyzvali, aby cestu opustili. Tí však neposlúchli a policajti ich z priechodu odniesli. Demonštranti sa tým dopustili priestupku neuposlúchnutia výzvy polície a porušili pravidlá cestnej premávky. Protest trval približne pol hodiny.

Demonštrácia sa konala v rámci protestnej akcie Veľká rebélia za život, ktorú v sobotu usporiadali aktivisti na Václavskom námestí. Ide o ďalšiu zo série podujatí, ktorými chce hnutie Extinction Rebellion presadiť, aby štát začal znižovať emisie fosílnych palív a v roku 2025 dosiahol uhlíkovú neutralitu.

Aktivisti z hnutia Extinction Rebellion protestujú vo veľkých mestách po celom svete vrátane Berlína, Londýna, Paríža či austrálskych miest.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sýrski Kurdi vyzvali USA, aby si splnili morálnu povinnosť chrániť ich
<< predchádzajúci článok
Jeden z posledných koncertov na Slovensku odohral Karel Gott v Ružomberku

Ekologickí aktivisti zablokovali premávku v Prahe,prilepili sa k ceste - diskusné fórum čitateľov