Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

11. marca 2013

Electronic Beats 2013: Bratislava v apríli privíta na festivale Hurts, Agoria, James Pants a Youthkills.Telekom k nám po roku opäť prinesie putovnú oslavu elektronickej hudby.Zdieľať
V industriálnych priestoroch Refinery Gallery sa 19. apríla uskutoční Electronic Beats Festival 2013– hudobná udalosť, kde sa vo veľkom štýle predstavia Hurts, Agoria, James Pants a Youthkills.
 
V Bratislave už Telekom so svojím projektom Electronic Beats predstavil hviezdy ako Prodigy, Lamb, Apparat, Friendly Fires, Woodkid či WhoMadeWho. V máji privezie na Slovensko samotných Depeche Mode. Ešte predtým však pravidelnú dávku elektrizujúcich bítov Bratislave naservírujú manchesterskí Hurts, francúzsky dídžej Agoria, americký beatmaker James Pants a nádejní mladí Londýnčania Youthkills.
 
Briti Theo Hutchcraft a Adam Anderson alebo Hurts majú radi synthpop 80. rokov a „depešácku“ estetiku. Ich strhujúcu show na festivale Glastonbury zvolili čitatelia hudobného magazínu NME za najlepšie vystúpenie, čím sa Hurts zaradili pred také mená ako U2, Coldplay a Beyoncé. Na Electronic Beats predvedú svoju úplne novú show, postavenú hlavne na čerstvom druhom albume Exile. 
 
Sébastien Devaud aka Agoria je európskym dieťaťom detroitského techna. Francúzsky DJ a producent má na konte štyri albumy, niekoľko dídžejských kompilácií – medziiným aj pre londýnsky superklub Fabric – a najbližšie pripravuje spolu s dídžejom Laurentom Garnierom otvorenie nočného klubu v Lyone.
 
Američan James Pants v programe Electronic Beats 2013 ponúkne vtipný pohľad na súčasný hip-hop a future-funk. Hudobnú kariéru začal už ako tíndežer – objavil ho šéf labelu Stones Throw Records, DJ Peanut Butter Wolf. Ocitol sa v dobrej spoločnosti, na labeli vydávajú svoje albumy interpreti ako Madlib, J Dilla, Dam-Funk, J Rocc či Aloe Blacc.
 
Nádejnú mladú krv bude v programe festivalu reprezentovať britské elektronické indie-pop duo Youthkills, alias James a Andy Taylorovci. So skladbou Time Is Now držia aktuálne prst na tepe doby. Tento rok im vyjde debutový album, ktorému hudobní fajnšmekri už teraz predpovedajú veľkú budúcnosť. Je tu preto veľká šanca uvidieť zrod hviezdy.


 
 
Vstupenky na festival Electronic Beats sú už v predaji online prostredníctvom služby predpredaj.sk. Pre zákazníkov Telekomu sú dostupné v obmedzenom množstve, v rámci vernostného programu Telekom Benefit, len za 8 €. Prvá, limitovaná séria lístkov stojí len 12 €. Po vypredaní stúpne ich cena na 14 €. Na mieste zaplatíte 17 €.
 
Festival Electronic Beats 2013 vám prináša Telekom.
 
Electronic Beats Festival 2013
piatok, 19. apríla 2013
Refinery Gallery, Vlčie hrdlo 1, Bratislava
 
Line up:
 
Hurts (UK)
http://informationhurts.com
 
 
Agoria (FR)
http://www.agoria-music.com/
 
 
James Pants (US)
http://www.jamespants.com/
 
 
Youthkills (UK)
http://www.youthkills.com/

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Electronic Beats v máji opäť v Bratislave. (25. 3. 2012)
 Na Electronic Beats v MMC zažiaril Apparat so živou skupinou (16. 10. 2011)
 Electronic Beats hlásia týždeň vopred vypredané! (9. 10. 2011)
 Kompletný program festivalu Electronic Beats sľubuje zábavu do skorých ranných hodín. (28. 9. 2011)nasledujúci článok >>
Značka ŠKODA lídrom na Slovensku aj vo februári
<< predchádzajúci článok
Ján Berky - Mrenica ml. zanôti na diabolskú tému vo V-klube

Electronic Beats 2013: Bratislava v apríli privíta na festivale Hurts, Agoria, James Pants a Youthkills. - diskusné fórum čitateľov