Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

22. júna 2019

Elton John získal najvyššie francúzske vyznamenanie, Macron mu udelil Rad čestnej légieAnglický spevák, klavirista a skladateľ Elton John dostal Rad čestnej légie. Najvyššie francúzske vyznamenanie mu v piatok odovzdal počas ceremónie v Elyzejskom paláci prezident Emmanuel ...Zdieľať
aptopix_france_elton_john_48225 c31697f7e9194c4d85861852849e9cd3 676x439 BRATISLAVA 22. júna (WebNoviny.sk) - Anglický spevák, klavirista a skladateľ Elton John dostal Rad čestnej légie. Najvyššie francúzske vyznamenanie mu v piatok odovzdal počas ceremónie v Elyzejskom paláci prezident Emmanuel Macron.

Melodický génius


Podľa vyhlásenia jeho kancelárie je 72-ročný interpret „melodický génius“, ktorý ako jeden z prvých homosexuálnych umelcov dal hlas LGBT komunite.

Umelec svoju ďakovnú reč zameral na svoju charitatívnu prácu. Jeho charita The Elton John Aids Foundation už dala vyše 310 miliónov libier (v prepočte 346,6 milióna eur) na prevenciu HIV, vzdelanie a podporu ľudí infikovaných týmto vírusom. Spevák v príhovore zdôraznil, že boj proti AIDS je pre neho veľmi dôležitý.

„Ako hudba, tak aj boj proti AIDS je mojou vášňou po mnohé mnohé roky. A ako hudba, tak aj tento boj mi každý deň pripomína mimoriadnu silu ľudského ducha. Že veci, ktoré nás spájajú, sú silnejšie ako tie, čo nás rozdeľujú. Je to tento magický ľudských duch, ktorý si so sebou ponesiem ako hrdý člen Čestnej légie,“ vyjadril sa.

Najúspešnejší hudobník všetkých čias


Sir Elton Hercules John, vlastným menom Reginald Kenneth Dwight, počas svojej vyše 50-ročnej kariéry predal vyše 300 miliónov kópií nahrávok na celom svete. Je tak jedným z najúspešnejších hudobníkov všetkých čias.

Okrem množstva iných ocenení získal aj šesť Grammy vrátane Grammy Legend Award, päť BRIT Awards, Oscara, Zlatý glóbus či divadelnú cenu Tony. V roku 1994 ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

Medzi jeho najväčšie hity patria piesne ako Rocket Man, Tiny Dancer, Your Song, Candle In The Wind či Saturday Night's Alright For Fighting. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.


Zdroj: Webnoviny.sk - Elton John získal najvyššie francúzske vyznamenanie, Macron mu udelil Rad čestnej légie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Korunovačné slávnosti v Bratislave priblížili Máriu Ludoviku
<< predchádzajúci článok
Na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch sa koná festival Paráda

Elton John získal najvyššie francúzske vyznamenanie, Macron mu udelil Rad čestnej légie - diskusné fórum čitateľov