Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

10. októbra 2018

Ennio Morricone vystúpi na dvoch koncertoch v RuskuVýznamný taliansky hudobný skladateľ Ennio Morricone (vľavo) za dirigentským pultom, archívna snímka.Zdieľať
Významný taliansky hudobný skladateľ Ennio Morricone (vľavo) za dirigentským pultom, archívna snímka. Foto: TASR - Jakub Kotian
 
Moskva 10. októbra (TASR) - Taliansky hudobný skladateľ a dirigent Ennio Morricone absolvuje začiatkom novembra, tesne pred svojimi 90. narodeninami, dva koncerty v Rusku. Blížiacemu sa jubileu však vzhľadom na dôslednú prípravu nevenuje veľkú pozornosť, uviedol Morricone pre agentúru TASS.


Maestro vystúpi s Českým národným symfonickým orchestrom a londýnskym speváckym zborom Crouch End Festival Chorus 5. novembra v petrohradskom Ľadovom paláci a 7. novembra v moskovskom Štátnom kremeľskom paláci. Hosťkou bude portugalská speváčka Dulce Pontesová, ktorá sa venuje hudobnému štýlu fado.

Koncerty sú súčasťou Morriconeho svetového turné "60 Years of Music", ktoré trvá od roku 2016."Na oslavy vôbec nemyslím. Koncerty v Rusku sú teraz tým, čím sa zaoberám, pretože musím vyjsť na pódium a dirigovať. Mám sklony cítiť sa veľmi napäto a snažím sa maximálne sústrediť. Keď bude po koncertoch, budem rozmýšľať, ako oslávim svoje 90. narodeniny," uviedol taliansky skladateľ pre ruské médium.

Morricone v Rusku predstaví svoje najznámejšie skladby, ktoré vytvoril pre strieborné plátno, ako aj klasickú hudbu.

"Samozrejme, bude tam určité percento mojich najznámejších diel pre film, ktoré majú ľudia radi a ktoré rád opäť prezentujem. Zaznie aj trocha hudby, ktorá nie je až taká slávna, ale pre mňa znamená veľa. Rád s ňou oboznámim ruské publikum," prisľúbil Morricone, ktorý 10. novembra oslávi 90. rokov.

Morricone skomponoval hudbu do stoviek filmov ako Dobrý, zlý a škaredý (1966), Vtedy na Západe (1968), Vtedy v Amerike (1984), Misia (1986), Nepodplatiteľní (1987), Maléna (2000) či Osem hrozných (2015). Je držiteľom dvoch Oscarov a množstva ďalších ocenení vrátane Zlatého glóbusu a ceny BAFTA.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OSN: Škody po prírodných katastrofách za 20 rokov enormne vzrástli
<< predchádzajúci článok
Film Ľudská tvár pripravujú tvorcovia k 100. výročiu narodenia Dubčeka

Ennio Morricone vystúpi na dvoch koncertoch v Rusku - diskusné fórum čitateľov