Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. septembra 2010

Envirorezort od novembra znovu ako samostatný úradMinisterstvo životného (MŽP) prostredia obnoví svoju činnosť ako samostatný úrad od 1. novembra 2010. Vyplýva to z novely kompetenčného zákona, ktorú v utorok ...Zdieľať
bugar sulik Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) - Ministerstvo životného (MŽP) prostredia obnoví svoju činnosť ako samostatný úrad od 1. novembra 2010. Vyplýva to z novely kompetenčného zákona, ktorú v utorok schválili poslanci Národnej rady SR po tom, ako im ju prezident Ivan Gašparovič vrátil na opätovné prerokovanie s tým, že ju odporučil neschváliť ako celok. Za obnovenie činnosti rezortu hlasovalo 76 poslancov, čo je nadpolovičná väčšina všetkých zákonodarcov potrebná na schválenie hlavou štátu vrátenej normy.

Za krok zlým smerom označil obnovenie ministerstva Dušan Čaplovič zo Smeru-SD. Podľa neho bol návrh vyrobený „narýchlo a nekvalitne.“ Jediný dôvod snahy obnoviť envirorezort vidí v snahe prerozdeliť si vládnu moc súčasnou koalíciou. Ako zdôraznil, návrhu chýba nový náboj, nové zameranie a nové ciele. „Vidím tu iba návrat k nevyprofilovanému zelenému rezortu,“ vyhlásil pred plénom.

MŽP bolo zrušené z podnetu expremiéra Roberta Fica (Smer-SD) zo zákona. S účinnosťou od 1. júla prešli kompetencie ministerstva životného prostredia pod rezort pôdohospodárstva, ktorý sa premenoval na ministerstvo pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja. Hoci rezort životného prostredia formálne zanikol, okrem názvu zostalo všetko po starom.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PETRAEUS: Spálenie Koránu ohrozí vojakov
<< predchádzajúci článok
Účinná ochrana proti chrípke jedným dotykom

Envirorezort od novembra znovu ako samostatný úrad - diskusné fórum čitateľov