24. novembra 2010

EP FIBA: Ružomberok v súboji o 2. miesto zdolal Young Cats

Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v stredajšom zápase 5. kola I-skupiny Európskeho pohára FIBA 2010/2011 na domácej palubovke nad belgickým tímom Lotto ...

bez nazvu MBK RužomberokFoto: SITA/Dušan Hein RUŽOMBEROK 24. novembra (WEBNOVINY) - Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v stredajšom zápase 5. kola I-skupiny Európskeho pohára FIBA 2010/2011 na domácej palubovke nad belgickým tímom Lotto Young Cats vysoko 79:43 (33:20). Ružomberčanky si tým definitívne zabezpečili 2. miesto v tabuľke a postup do šestnásťfinále súťaže. Zverenky Ivana Kurillu získali rozhodujúci 13-bodový náskok už v úvode zápasu a postupne ho zvyšovali až na záverečných 36 bodov. V drese domácich dostali šancu všetky hráčky.

Liptáčky čaká záverečné vystúpenie v I-skupine EP FIBA v stredu 1. decembra o 17.00 h opäť na domácej palubovke, a to proti outsiderovi skupiny, portugalskému tímu Olivais Coimbra.

Európsky pohár FIBA - I-skupina - 5. kolo - výsledok
MBK Ružomberok - Lotto Young Cats (Belg.) 79:43 (21:8, 12:12, 18:11, 28:12)
Zostava a body Ružomberka: Podešvová 22, Tetemondová 17, Lukačovičová 15, Tarasovová 10, Bučáková 8 (Novocká 6, Felixová 1, Kalafutová 0, Černáková 0, D. Baburová 0)
Zostava a body Young Cats: Meessemanová 17, Lentackerová 7, Meylemansová 4, Devliegherová 3, Crelotová 0 (Maesová 6, Adamsová 4, Heerenová 2, Stormeová 0, Poffynová 0)
TH: 18/10 - 14/10, fauly: 13 - 14, trojky: 5 - 1.

Ružomberčanky vstúpili do zápasu ako víchor a po piatich minútach viedli 14:1. Mladé Belgičanky strácali pod tlakom domácich jednu loptu za druhou a Tetemondová, Lukačovičová a Podešvová neomylne zakončovali rýchle útoky. V 9. min mali po Tetemondovej koši už 17-bodový náskok 21:4. V závere I. štvrtiny hostky znížili na 13- bodový rozdiel.

Úvod druhej štvrtiny však priniesol úplne iný obraz hry. Meessemanovej stačili dve minúty na 6-bodovú šnúru a zníženie odstupu len na 7 bodov - 14:21. Domácim sa nedarila streľba a strácali lopty. Mušku však mali vychýlenú aj Belgičanky, keď v prvom polčase nedokázali premeniť ani jeden z 12 pokusov spoza perimetra. Domáci tréner Kurilla sa však nebál dať šancu aj mladým hráčkam zo striedačky. Záver polčasu opäť patril Ružomberku: v záverečných 75 sekundách Tetemondová a Lukačovičová 6-bodovou šnúrou opäť vrátili náskok Liptáčok na 13 bodov - 33:20.

Druhý polčas začali dvojbodovými košmi Tetemondová a Podešvová. Potom v 23. min zaznamenala hosťujúca Lentackerová konečne prvú trojku. Meessemanová v 24. min ešte dokázala znížiť manko na 12 bodov - 25:37, ale na zastavenie ofenzívneho tlaku Ružomberčaniek to nestačilo.

Domáce postupne zvyšovali náskok až na 20 bodov po 3. štvrtine - 51:31. Liptáčky nepoľavili ani v závere. Až trojica ich hráčok - Podešvová (22, 15), Tetemondová (17 bodov, 11 doskokov) a Lukačovičová (15, 14) - dosiahla "double-double". Keďže záverečných 76 sekúnd opäť patrilo Ružomberku (9:2), "mladé mačky" odišli z palubovky s vysokou 36-bodovou prehrou 43:79.