Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. marca 2023

Estónci vypovedali ruského diplomata, ktorý šíril propagandu ospravedlňujúcu ruské akcie a rozdeľoval spoločnosťEstónsko vypovedalo ruského diplomata pracujúceho na ruskom veľvyslanectve v Tallinne. Estónske ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení uviedlo, že diplomat „šíril propagandu", ktorá ospravedlňuje ...Zdieľať
gettyimages 1069756812 676x451 24.3.2023  - Estónsko vypovedalo ruského diplomata pracujúceho na ruskom veľvyslanectve v Tallinne. Estónske ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení uviedlo, že diplomat „šíril propagandu", ktorá ospravedlňuje akcie ruskej armády.


„Spomenutý diplomat bol priamo a aktívne zapojený do podkopávania estónskej bezpečnosti a ústavného poriadku a šíril propagandu, ktorá ospravedlňuje akcie ruskej armády a spôsoboval rozdeľovanie estónskej spoločnosti," konštatoval rezort zahraničia.

Diplomat dostal príkaz opustiť Estónsko do 29. marca, dodalo ministerstvo zahraničia. Informuje o tom portál news.sky.com.


Zdroj: SITA.sk - Estónci vypovedali ruského diplomata, ktorý šíril propagandu ospravedlňujúcu ruské akcie a rozdeľoval spoločnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zelenskyj sa stretol s delegáciou Svetovej banky, Ukrajina potrebuje na obnovu najmenej 411 miliárd dolárov
<< predchádzajúci článok
Dve tretiny Slovákov súhlasia s členstvom Slovenska v Európskej únii, ukázal prieskum