Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2019

EÚ vyčelnila deväť miliónov eur na humanitárnu pomoc pre HaitiNa ilustračnej foto vlajka Haiti.Zdieľať
Na ilustračnej foto vlajka Haiti. Foto: TASR/AP
Brusel 13. augusta (TASR) - Európska komisia (EK) v utorok oznámila, že EÚ vyčlenila sumu deväť miliónov eur na humanitárnu pomoc v reakcii na zhoršujúcu sa potravinovú a výživovú situáciu na Haiti.


Podľa správy exekutívy EÚ táto humanitárna pomoc pokryje základné potreby potravín a výživy vyše 130.000 ľudí žijúcich v najviac postihnutých oblastiach tejto krajiny.

"Pre EÚ nie je humanitárna situácia na Haiti zabudnutá kríza. Sme odhodlaní poskytovať životne dôležitú podporu ľuďom postihnutým potravinovou a výživovou krízou. Balík pomoci predstavuje dodatočnú sumu k 12 miliónom eur prideleným v roku 2018 na uspokojenie naliehavých potravinových a výživových potrieb Haiťanov," opísal situáciu v správe pre médiá eurokomisár pre humanitárnu pomoc a krízové riadenie Christos Stylianidis.

Z pridelených finančných prostriedkov z rozpočtu EÚ budú mať prospech rodiny žijúce v oblastiach najviac postihnutých krízou, ako aj deti trpiace akútnou podvýživou. Základná výživa bude poskytnutá viac ako 5000 deťom vo veku do päť rokov trpiacim akútnou podvýživou. Únia zároveň podporí aj akcie na posilnenie analýzy potravinovej situácie a zlepšenie kvality humanitárnej reakcie.

Haiti je so sumou 404 miliónov eur pridelených od roku 1994 hlavným príjemcom humanitárnej pomoci Európskej únie v regióne Latinskej Ameriky a Karibiku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Považskobystrická samospráva zrekonštruovala cesty za 204.000 eur
<< predchádzajúci článok
Rezort zahraničia odporúča Slovákom overiť si lety do Japonska

EÚ vyčelnila deväť miliónov eur na humanitárnu pomoc pre Haiti - diskusné fórum čitateľov