Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. apríla 2010

Euro posilnilo voči doláru, potom stratilo dychEuro v piatok mierne posilnilo voči doláru a dostalo sa tak z ročného minima po tom, ako Grécko požiadalo o balík finančnej pomoci, čím zmiernilo obavy o svoje krátkodobé financovanie. ...Zdieľať
dolar Foto: SITA/AP LONDÝN 23. apríla (WEBNOVINY) - Euro v piatok mierne posilnilo voči doláru a dostalo sa tak z ročného minima po tom, ako Grécko požiadalo o balík finančnej pomoci, čím zmiernilo obavy o svoje krátkodobé financovanie. Oživovanie spoločnej európskej meny však stratilo dynamiku po tom, ako analytici uviedli, že pomoc zo strany Európskej únie a Medzinárodného menového fondu v sume 45 mld. eur pravdepodobne nevyrieši dlhodobé problémy Atén pri liečbe rozpočtového deficitu.


O 12:09 GMT bolo euro voči doláru silnejšie o 0,1 %, a to na úrovni 1,3306 USD/EUR po tom, ako počas predchádzajúceho obchodovania poskočilo až na úroveň 1,3346 USD/EUR. Britská libra ustúpila z trojmesačného maxima voči euru, keďže údaje o britskom hrubom domácom produkte (HDP) za prvý kvartál ukázali, že ekonomika krajiny sa zväčšila iba o 0,2 %, hoci sa očakávalo, že vzrastie o 0,4 %.

SITA, Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Séria výbuchov v Bagdade si už vyžiadala 58 obetí
<< predchádzajúci článok
V šou Hlava XXI študenti zabojujú o štipendium