Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. januára 2019

Eurofondy vlani Slovensko čerpalo na necelých 20 % bez rozvoja vidiekaIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR Martin Baumann
Bratislava 11. januára 2019 (TASR) - Z balíka 11 operačných programov (OP) programového obdobia 2014 - 2020 v celkovej hodnote 13,906 miliardy eur, pri ktorých plní Ministerstvo financií SR funkciu certifikačného orgánu, boli ku koncu minulého roka schválené prostriedky vo výške 2,758 miliardy eur. To predstavuje čerpanie na úrovni 19,84%, informovalo na svojej internetovej stránke ministerstvo.


Najvyšší percentuálny podiel využitia pridelených finančných prostriedkov, viac ako 34 %, eviduje ministerstvo v operačnom programe Technická pomoc, viac ako 30 % plánovaných zdrojov sa podarilo vyčerpať tiež u OP Integrovaná infraštruktúra a Programu spolupráce INTERACT III. Tieto programy majú spolu s OP Ľudské zdroje splnený cieľ čerpania na rok 2019.

Naopak, menej ako desať percent z celkových pridelených prostriedkov sa podarilo do konca minulého roka vyčerpať u OP Rybné hospodárstvo, OP Výskum a inovácie či u cezhraničných programov Interreg.

Z finančnej alokácie fondov EÚ na roky 2014- 2020 (bez Programu rozvoja vidieka) zostáva vyčerpať 11,147 miliardy eur. Slovensko môže tieto peniaze využiť podľa schváleného pravidla N+3 až do roku 2023.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čína vyslovila znepokojenie nad zatknutím svojho občana v Poľsku
<< predchádzajúci článok
Moskva žiada od Washingtonu vysvetlenie v kauze právničky Veseľnickej

Eurofondy vlani Slovensko čerpalo na necelých 20 % bez rozvoja vidieka - diskusné fórum čitateľov