Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. apríla 2013

Európska komisia schválila vakcínu Sanofi Pasteur 6 v 1Spoločnosť Sanofi Pasteur, divízia vakcín Sanofi (EURONEXT: SAN a NYSE: SNY), v pondelok 22. apríla oznámila, že Európska komisia schválila pediatrickú vakcínu 6 v 1 (DTaP+IPV+Hib+HepB vakcína) ...Zdieľať
sanofi logo new BRATISLAVA 29. apríla (WBN/PR) - Spoločnosť Sanofi Pasteur, divízia vakcín Sanofi (EURONEXT: SAN a NYSE: SNY), v pondelok 22. apríla oznámila, že Európska komisia schválila pediatrickú vakcínu 6 v 1 (DTaP+IPV+Hib+HepB vakcína) spoločnosti Sanofi Pasteur na primárne očkovanie a preočkovanie detí vo veku od šiestich týždňov.


Vakcína spoločnosti Sanofi Pasteur je jediná úplne kvapalná vakcína na okamžité použitie, typ 6 v 1, na ochranu detí pred záškrtom, tetanom, pertussis (čiernym kašľom), hepatitídou B, detskou obrnou a invazívnymi infekciami, ktoré spôsobuje Haemophilus influenzae typu b.

“Naša pediatrická vakcína 6 v 1, ktorá je vhodná na okamžitú aplikáciu, zvýši štandard očkovania miliónov detí. Znižuje počet očkovaní, ktoré musia malé deti absolvovať a pre rodičov je tak jednoduchšie a pohodlnejšie dodržať harmonogram odporúčaných očkovaní, čím sú ich deti lepšie chránené pred šiestimi hlavnými detskými chorobami,” povedal Olivier Charmeil, prezident a CEO spoločnosti Sanofi Pasteur. “

Kľúčové benefity vakcíny spoločnosti Sanofi Pasteur:
- Vakcína je úplne kvapalná, pripravená na okamžité použitie, pred podaním sa nemusí rekonštituovať, čo zlepšuje podmienky práce zdravotníckeho personálu. Je dostupná vo forme vopred naplnených striekačiek.
- Vďaka tomu, že je kombináciou šiestich vakcín, znižuje počet injekcií, čím zlepšuje komfort malých detí a ich vakcinačnú komplianciu.
- Použitie acP (acelulárna pertussis) antigénov a IPV (inaktivovaná poliovírusová vakcína) zlepšuje bezpečnosť a znižuje reaktogénnosť v porovnaní s vakcínami obsahujúcimi wcP (celobunková pertussis) a OPV (perorálna poliovírusová vakcína).

Toto rozhodnutie EK bolo urobené na základe odporúčania Európskej medicínskej agentúry, ktoré sa opieralo o výsledky multicentrických klinických skúšaní, do ktorých sa zapojilo približne 5 000 detí. Vo fáze III klinických skúšaní, v ktorých sa porovnávala vakcína spoločnosti Sanofi Pasteur s registrovanými kombinovanými vakcínami, sa dokázalo, že vakcína spoločnosti Sanofi Pasteur je bezpečná a indukuje silnú imunitnú reakciu voči všetkým štyrom cieľovým chorobám.

Vakcína spoločnosti Sanofi Pasteur 6 v 1 dopĺňa produktovú rodinu spoločnosti Sanofi Pasteur acP-IPV (acelulárna pertussis vakcína, inaktivovaná poliovírusová vakcína) kombinovaných vakcín. Doteraz bolo rozdistribuovaných viac ako 180 miliónov dávok vakcín spoločnosti Sanofi Pasteur obsahujúcich acP-IPV, vo viac ako 100 krajinách, a boli zaradené do národných očkovacích programov vo viac ako 30 krajinách. Vakcína spoločnosti Sanofi Pasteur kombinuje rovnaké antigény ako sú tie, ktoré sú súčasťou dobre zavedených vakcín spoločnosti Sanofi Pasteur DTaP-IPV vakcína a DTaP-IPV-Hib vakcína, s novým Sanofi Pasteur antigénom hepatitídy B.

O spoločnosti Sanofi
Sanofi, vedúca svetová farmaceutická spoločnosť skúma, vyvíja a prináša terapeutické riešenia so zameraním na potreby pacientov. Silné stránky spoločnosti v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti sú založené na siedmich platformách rastu: liečba diabetu, humánne vakcíny, inovatívne lieky, zdravotná starostlivosť o spotrebiteľa, nové perspektívne trhy, zdravie zvierat a Genzyme. Spoločnosť Sanofi je kótovaná na burzách v Paríži (EURONEXT: SAN) a New Yorku (NYSE: SNY).

Sanofi Pasteur, divízia vakcín skupiny Sanofi, dodáva každý rok viac ako 1 milardu dávok vakcín, čo umožňuje zaočkovať viac ako 500 miliónov ľudí na celom svete. Spoločnosť Sanofi Pasteur, svetový líder v oblasti vakcín, ponúka najširšiu paletu očkovacích látok chrániacich pred 20 infekčnými chorobami. Dedičstvo tejto spoločnosto, vytvárať život chrániace vakcíny, sa datuje viac ako storočie do minulosti. Sanofi Pasteur je najväčšou spoločnosťou, ktorá sa plne venuje vakcínam. Každý deň investuje viac ako 1 milión eur do výskumu a vývoja. Viac informácií na stránkach: www.sanofipasteur.com alebo www.sanofipasteur.us

Obozretné vyhlásenia spoločnosti Sanofi
Táto tlačová správa obsahuje obozretné vyhlásenia, ktoré sú definované v Zákone o procesnej reforme ochrany súkromných informácií z roku 1995. Obozretné vyhlásenia sú vyhlásenia, ktoré nie sú historickými skutočnosťami. Tieto vyhlásenia zahŕňajú informácie o vývoji produktov, finančné prognózy a odhady, vrátane predpokladov, vyhlásení o plánoch, cieľoch a očakávaniach s ohľadom na budúce udalosti, operácie, produkty a služby, ako aj vyhlásení o budúcich činnostiach. Obozretné vyhlásenia sa všeobecne identifikujú pomocou výrazov „očakávať“, „predpokladať“, „veriť“, „zamýšľať“, „odhadovať“, „plánovať“ a podobných vyjadrení. Hoci vedenie spoločnosti Sanofi verí, že očakávania vyjadrené v takýchto obozretných vyhláseniach sú racionálne, upozorňuje investorov, že obozretné vyhlásenia podliehajú rozličným rizikám a neistotám, z ktorých mnohé je ťažko predvídať a vo všeobecnosti nie sú pod kontrolou spoločnosti Sanofi a ktoré by mohli spôsobiť významné rozdiely medzi skutočnými výsledkami a vývojom a tými, ktoré boli uvedené, predpokladané alebo plánované v obozretných informáciách a vyhláseniach.

Tieto riziká a neistoty zahŕňajú, okrem iných vecí, neistoty, ktoré sú súčasťou výskumu a vývoja, budúce klinické dáta a analýzy vrátane post-marketingových dát a analýz, rozhodnutia regulačných autorít, ako napríklad FDA alebo EMA týkajúce sa toho či a kedy schvália nejaký liek, zariadenie alebo biologickú aplikáciu, ktoré môžu byť podané pre akýchkoľvek produktových kandidátov, ako aj ich rozhodnutia týkajúce sa označovania a iných skutočností, ktoré by mohli ovplyvniť dostupnosť a komerčný potenciál takýchto produktových kandidátov, absencia záruky, že produktový kandidát, ak bude schválený, bude komerčne úspešný, budúce schvaľovanie a komerčný úspech terapeutických alternatív, ako aj alternatív diskutovaných alebo identifikovaných vo verejných súboroch s SEC a AMF vytvorených spoločnosťou Sanofi vrátane tých, ktoré boli vymenované pod „Rizikovými faktormi“ a „Upozornením na obozretné vyhlásenia“ vo výročnej správe spoločnosti Sanofi vo Formulári 20-F pre rok končiaci 31. decembrom 2012. Spoločnosť Sanofi okrem povinností vyplývajúcich z príslušných právnych predpisov nepreberá žiadnu zodpovednosť za aktualizáciu alebo revíziu akýchkoľvek obozretných informácií alebo vyhlásení.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Paríži evakuovali Námestie Charla de Gaulla, hľadajú bombu
<< predchádzajúci článok
Čaplovič chce učiteľom na budúci rok dvihnúť platy