30. októbra 2007

Extraliga - Skalica - Lipt. Mikuláš

HK 36 Skalica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (3:1, 1:0, 1:0) Góly: 2. D. Pašek (M. Ivičič, R. Školiak), 9. Pálffy (T. Višňovský), 10. Pálffy (T. Višňovský, V. Vlk), 22. Pálffy (V. Vlk, J. Mikúš), 59. T. Višňovský ...

HK 36 Skalica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Góly: 2. D. Pašek (M. Ivičič, R. Školiak), 9. Pálffy (T. Višňovský), 10. Pálffy (T. Višňovský, V. Vlk), 22. Pálffy (V. Vlk, J. Mikúš), 59. T. Višňovský (Pálffy, R. Hartmann) - 18. Bulík
Vylúčení: 7:13 na 2 min, navyše: M. Droppa (Lipt. Mikuláš) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 5:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Jankovič, 2800 divákov

Skalica: M. Kučera - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Klučár, Škápik - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Kocák, R. Školiak, D. Pašek - T. Višňovský, Hollý, Šátek - Hrtús, F. Novák, Malík
L. Mikuláš: Falter (od 10. min J. Laco) - Petran, D. Rehák, M. Droppa, Hyben, M. Grman, Rúfus, M. Školiak, Kadlubiak - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - F. Zúbek, Holečko, Bulík - Pupák, Marek Hovorka, Pohanka - Blaščík, Ulehla, Kuric.

Skaličania začali proti Liptákom vo veľkom štýle, keď úspech slávili hneď štyri po sebe využité presilovky o jedného muža. Už v 2. min otvoril skóre duelu Pašek, ktorý doklepol odrazený puk do Falterovej bránky. Domáci gólman Kučera si na puk siahol prvýkrát až v 4. min, keď musel zasahovať po strele Krišku. Tlak domácej Skalice zúročil v 9. min Pálffy, ktorý po prihrávke od Višňovského z medzikružia ponad pravý betón Faltera zvýšil na 2:0. Už o minútu skalický kanonier pridal svoj druhý gól v zápase, keď puk tentoraz poslal do bránky pomedzi Falterove betóny a do bránky Liptovského Mikuláša sa postavil Ján Laco. V 13. min mohli po peknej kombinácii zvýšiť vedenie Skalice Pálffy s Mikúšom a Vlkom, uspieť sa im však nepodarilo. V 18. min hostia skorigovali po samostanej akcii Bulíka, ktorý strelou pomedzi betóny prekonal Kučeru. Hneď v úvode druhého dejstva sa dočkal Pálffy hetriku. Skúsený útočník počas presilovky dorazil puk do prázdnej bránky. Hostia sa nevzdávali ani za nepriaznivého stavu a v 27. min najprv Pupák v rýchlosti trafil len do dobre stojaceho Kučeru a hokejka skalického gólmana si poradila aj o minútu so strelou M. Droppu. Následne svoje šance nevyužili Pašek, Pálffy a Šille, na druhej strane neuspeli Róbert Huna, Bulík, Petran ani Holečko.
Mikulášania predvádzali aj v záverečnej tretine sympatický hokej, snažili sa zo všetkých síl vyrovnať. Viackrát dokázali pohroziť pred spoľahlivým M. Kučerom, najmä príležitosti Róberta Hunu a Krišku zaváňali gólom. Na druhej strane nepremenili svoje šance Pálffy, Pašek a ani Gründling. Skalica nezostala svojej povesti nič dlžná a aj v poslednej časti premenili presilovku. V 59. min vystrelil z pozície obrancu Pálffy a teč T. Višňovského skončil v hosťujúcej bránke.