14. januára 2007

Extraliga žien - nedeľa

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 5. kola 2. časti extraligy volejbalistiek: Skupina o 1. - 4. miesto - 5. kolo: VK Doprastav Bratislava - Slávia TU Košice 3:1 (-17, 18, 20, ...

BRATISLAVA 14. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 5. kola 2. časti extraligy volejbalistiek:

Skupina o 1. - 4. miesto - 5. kolo:
VK Doprastav Bratislava - Slávia TU Košice 3:1 (-17, 18, 20, 19)
92 min, rozhodovali: Fatrdla a Bajči, 200 divákov
Domáce hráčky podcenili v prvom sete košického súpera. V ďalšom priebehu zápasu sa síce tiež trápili, ale nakoniec zaznamenali povinné víťazstvo.

VTC Pezinok - Slávia VM Bratislava 3:2 (-21, 18, 17, -17, 14)
104 min, rozhodovali: Matis a Szász, 200 divákov
Zápas sa vyvíjal ako na hojdačke. V prvom sete viedli domáce, napokon ho prehrali. Druhý a tretí však Pezinčanky doviedli do víťazného konca. Vo štvrtom dejstve sa presadili Bratislavčanky, ale v rozhodujúcom tajbrejku strhli víťazstvo na svoju stranu domáce.

Skupina o 5. - 8. miesto - 5. kolo:
VO TJ Strojár Malacky - MŠK Žiar nad Hronom 3:0 (20, 28, 20)
82 min, rozhodovali: Sloboda a K. Sarka, 50 divákov
Domáce s výnimkou prvého setu museli v ďalších dvoch doťahovať náskok súperiek, no napokon predsa len vyhrali 3:0. V druhom sete mal Žiar dokonca tri setbaly, ale ich nevyužil. Naopak, Malačanky premenili hneď svoju prvú možnosť. Aj tretie dejstvo začali lepšie hostky, keď vyhrávali 7:1. Domáce však opäť lepšie zvládli koncovku.