16. apríla 2015

FANTÁZIA! Hokej MS 18: Slováci porazili Švédsko 3:1, hrdinom Húska

Adam Húska v reprezentačnom drese.

Luzern 16. apríla (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov v otváracom zápase majstrovstiev sveta vo Švajčiarsku senzačne zdolali rovesníkov zo Švédska 3:1.

Zverenci trénera Antona Bartánusa si pripísali prvé tri body do tabuľky A-skupiny a urobili tak dôležitý krok na ceste k postupu do štvrťfinále. Mladí Slováci sa už v piatok stretnú s USA (14.45 h), v nedeľu 19. apríla ich čaká ďalší favorit turnaja Rusko (13.00) a boje v skupine zakončia v pondelok s Nemeckom (18.45).

Slováci sa ujali vedenia v závere druhej tretiny, keď sa presadil Samuel Solenský. Severania vyrovnali v 6. minúte tretieho dejstva, keď Eriksson využil presilovku, no závere patril opäť ich súperom. V 56. minúte poslal Slovákov do vedenia Marek Hecl a necelých dvadsať sekúnd pred koncom upravil na 3:1 do prázdnej švédskej bránky Filip Lešťan. Hrdinom mladých Slovákom bol brankár Adam Húska, ktorý zneškodnil 36 striel Švédov.

A-skupina:
Švédsko - Slovensko 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 46. Eriksson (Asplund, Ahl) - 38. Solenský (Horváth, Žitný), 56. Hecl (Sádecký), 60. Lešťan (Bondra, Valent).
SR: Húska – Hatala, Vadovič, Trška, Košecký, Grman, Roman, Bodák, Kolesár – Bondra, Valent, Lešťan - Hecl, Sloboda, Sádecký - Andrisík, Oško, Murín - Solenský, Žitný, Horváth.